Slavnostní galavečer k 125. výročí založení Akademie věd

Popřát do Fóra Karlín v Praze přišli Dan Bárta & Illustratosphere, jazzový klavírista Emil Viklický s triem, Martin Chodúr a orchestr Top Band Jana Smolíka. Uvádí Marek Eben. Režie L. Vinická

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Akademie věd ČR si po celý rok 2015 připomínala 125. výročí založení své předchůdkyně – České akademie císaře Františka Josefa pro vědy, slovesnost a umění. Proběhla řada výstav, propagačních a popularizačních akcí a kampaní. Připomínkový rok završil v úterý 8. prosince slavnostní večer, kterého se zúčastnily nejen špičky AV ČR a jejích ústavů, ale také další významné osobnosti ze světa vědy, politiky či byznysu. Předseda prof. Jiří Drahoš poděkoval zaměstnancům AV ČR, zhodnotil rok oslav a konstatoval, že právě díky 125. výročí se podařilo Akademii věd dostat více do povědomí veřejnosti.

Večerem provázel oblíbený moderátor Marek Eben. Na pódiu se střídali umělci především jazzového ražení – Emil Viklický, Martin Chodúr či Dan Bárta s Illustratosphere. Krátkou show předvedl popularizátor vědy Michael Londesborough z Ústavu anorganické chemie AV ČR. Došlo i na rozhovor se dvěma z tváří aktuálně probíhající reklamní kampaně AV ČR – Evou Doležalovou z Historického ústavu AV ČR a Tomášem Etrychem z Ústavu makromolekulární chemie AV ČR.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2015
 P ST
ŽánrHudba