Sherlock: Přízračná nevěsta

Nikdy to nejsou dvojčata. Novoroční speciál kultovní britské série natočené na motivy děl Arthura Conana Doyla (2015). Hrají: B. Cumberbatch, M. Freeman, A. Abbingtonová, M. Gatiss, A. Scott, R. Graves, U. Stubbsová, L. Brealeyová, J. Aris, N. O’Keeffeová a další. Režie Douglas Mackinnon

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Londýn, konec 19. století, vánoční čas. Slovutný detektiv Sherlock Holmes a jeho nerozlučný přítel, ctihodný doktor Watson, se vracejí do Baker Street. Právě vyřešili zapeklitý případ rozčtvrceného venkovského šlechtice a zatím netuší, že je již zanedlouho přivede inspektor Lestrade na stopu případu, který Holmese dožene na samotný pokraj duševních i fyzických možností. Na scénu přichází paní Emelia Ricoletti, přízračná nevěsta, jež se zastřelila, vrátila ze záhrobí a zabila svého muže. Jak to mohla dokázat? A co u všech čertů pohledávají naši hrdinové ve viktoriánské době? Hra začíná.

Role Sherlocka se v tomto novátorsky pojatém seriálu brilantním způsobem zhostil Benedict Cumberbatch, jemuž v úloze doktora Watsona sekunduje méně nápadný, ale stejně skvělý Martin Freeman. Název epizody pochází z narážky vyřčené v Doylově příběhu Musgraveský rituál, celý novoroční speciál pak představuje rafinovanou hru s klasickým kánonem, prošpikovanou odkazy na další tradiční dobrodružství (namátkou Řecký tlumočník, Pět pomerančových jadérek, Poslední případ). Fanoušky série potěší i řada sebereflexivních odkazů a variací.

Originální názevSherlock: The Abominable Bride
Stopáž89 minut
Rok výroby 2015
 )D( ST HD
ŽánrSeriál