Veronika Nová: „Jenom snít nestačí.“

V partě třicátníků, kteří jsou příliš staří na mladistvé hrátky a příliš mladí na vstup do dospělého života v seriálu Hop nebo trop, vytvořila roli Lenky. Vstoupila nejen do báječné party, která prahne po dobrodružství, ale také do společnosti herců zvučných jmen: Ivany Chýlkové, Romana Zacha, Ondřeje Vetchého, Marthy Issové a dalších. Zajímalo nás, jak se mladičká Veronika cítila a zda je její soukromý život v něčem podobný tomu seriálovému.

Žijete, Veroniko, stylem Hop nebo trop? Házíte si například před životní křižovatkou mincí?

Tak to určitě ne. Snažím se, vše si promyslet, než něco udělám. I když věřím na náhody a na osud, příliš se tím neřídím. Jsem myslím velká realistka.

Je vám blízký stejně aktivní způsob života jako hrdinům tohoto seriálu? Ke které sportovní činnosti máte nejblíže a která vám naopak dala nejvíc zabrat?

Přiznám se, že sport není můj velký kamarád. Jako dítě jsem sice dlouho dělala sportovní gymnastiku, dnes mě ale baví akorát snowboarding. A někdy ještě zajdu s kamarády na bowling, je to fajn relax. Já se vlastně sportu nebráním, nedávno mě přítel vytáhl na badmington a přesto, že mi to nešlo, docela mě to bavilo.

Klikněte pro větší obrázek Při natáčení HNT (zkratka názvu seriálu Hop nebo trop – pozn. redakce) jsem si vyzkoušela hodně sportů, které jsem dělala poprvé, jako například jízdu na koni, jachting nebo rafty a užila jsem si to, přesto, že jsem chvílemi měla trochu strach. Podle mě malý adrenalin ke sportování prostě patří.

Jste mladá, zaskočilo vás už něco v herecké branži nebo přímo při natáčení tohoto seriálu a vůbec dokáže vás něco zaskočit?

Když jsem točila první řadu Hop nebo trop myslím, že jsem byla zaskočená v jednom kuse. I když jsem prostředí natáčení znala a pohybovala se v něm odmala jako pozorovatel, byl to velký rozdíl. Byla jsem hrozný střevo, třeba jsem nevěděla, že bych měla ve stejných replikách dělat stejné pohyby, aby se to dalo dobře sestříhat. Nebo jsem měla nutkání dívat se pořád do kamery. V druhé řadě to už bylo samozřejmě něco jiného, přece jen nasbírané zkušenosti se zúročily, byla jsem uvolněnější a natáčení si víc užívala.

Jak jste vycházela třeba s Ivanou Chýlkovou, skvělou herečkou?

Klikněte pro větší obrázek Setkání s paní Chýlkovou mě mile překvapilo a motivovalo. Vážím si jí a pozorovat ji při práci pro mě bylo velkou školou. Obdivovala jsem, že je vždy perfektně připravená, soustředěná, je to velká profesionálka. Díky této zkušenosti jsem si uvědomila, jak je právě profesionalita v naší branži důležitá. Na druhou stranu musím přiznat, že ne úplně všichni herci, se kterými jsem měla možnost pracovat, se jí mohou chlubit.

Jste studentkou šestého ročníku pražské konzervatoře, na jaké, možná na které konkrétní role se už teď těšíte, na čem pracujete, kde vás uvidíme?

Abych řekla pravdu, nemám žádnou vysněnou roli. Je totiž tolik krásných her a postav, že mi přijde škoda vysnít si jen jednu. Takže se těším na všechny role, které budu moci hrát, pokud dostanu příležitost. V současné době hraju dvě role, tedy dvě představení v rámci školy v Žižkovském divadle Járy Cimrmana. Jednu hru právě zkouším, jmenuje se Liliomfi, koncem listopadu budeme mít premiéru. Jinak mě můžete vidět ve hře Yvonna princezna Burgundánská a Euridika.

Jací muži se vám, Veroniko, líbí a co na nich vám imponuje?

Klikněte pro větší obrázek Nejvíce mě na muži zaujmou oči, nesmí být prázdné. S maminkou jsme zajedno, co se týká pánského pozadí, no a nejdůležitější je charisma.

Co musí obsahovat to „vaše“ charisma?

Ten „správnej“ na mě musí něčím mluvit, vyzařovat nesdělitelné věci a vším mě prostě a jednoduše odzbrojit. Aby mě pak mohl hýčkat a chránit.

Jakému věkovému rozdílu mezi partnery dáváte šanci?

Asi narážíte na vztah, který jsem podle scénáře měla s Janem Šťastným v Ordinaci v růžové zahradě. Vztah s takovým věkovým rozdílem by asi v běžném životě vůbec nepřipadal v úvahu.

V partě Hop nebo trop, máte nějakého staršího kamaráda, se kterým si rozumíte?

Klikněte pro větší obrázek Ano, jedním z nich je Adrian Jastraban. Potkali jsme se už před pěti lety, při prvním natáčení. Tehdy mi bylo šestnáct let. Párkrát jsme se sešli na nějaké párty, je to výborný člověk, přátelský a osobitý chlap.

Kdo je Veronika Nová

Narodila se 15. ledna 1986. Má starší sestru Katku (27). Její otec, filmový producent, ji často jako malou brával na natáčení, kde občas hrála v komparsu. Dělala gymnastiku a poté co ji přestala bavit, zkusila dramatický kroužek. Tam definitivně zjistila, že ji zajímá herectví. Loni na konzervatoři úspěšně odmaturovala, letos ve studiu pokračuje, čekají ji ještě dva roky. Jak vypadá její den? Dopoledne s ostatními studenty zkouší hru, odpoledne má několik předmětů ve škole a ve volném čase natáčí nebo navštěvuje posilovnu.

Kromě Lenky v seriálu Hop nebo trop, se převtěluje také do Sylvy Petrové v seriálu Ordinace v růžové zahradě. V seriálu hrála dceru zesnulé doktorky Gity (Daniela Šinkorová), které je, jak sama říká, dokonce i trošinku podobná.

Převzato z týdeníku ČT+
Text: Iveta Kováčová
Foto: Pavel Vácha, Pavla Černá, Jiří Červený, ČT

Rozhovory s herečkami