Rozdělení konta Adventních koncertů 2015

Generální ředitel ČT předá šeky zástupcům organizací, kterým byly loňské Adventní koncerty věnovány

Připomeneme si atmosféru loňských Adventních koncertů a zúčastníme se slavnostního rozdělení konta, které vzešlo z peněžních darů našich diváků. Generální ředitel České televize Petr Dvořák předá šeky zástupcům jednotlivých neziskových organizací, kterým byly koncerty věnovány.

„Adventní koncerty jsou vůbec nejstarším charitativním projektem České televize. O to větší máme radost, že i po pětadvaceti letech fungování sbírky jí zůstávají věrní nejen její tradiční diváci, ale přibývají i noví dárci. Hlavně díky nim letos můžeme každé ze čtyř vybraných organizací, které loňské Adventní koncerty podpořily a které se specializují na tolik potřebnou oblast sociální a zdravotní péče, pomoci částkou přesahující dva miliony korun,“ říká generální ředitel České televize Petr Dvořák.

Výtěžek z Adventních koncertů si mezi sebou rozdělí rovným dílem čtyři neziskové projekty. Přes dva miliony korun získají poskytovatel sociálních služeb pro lidi s tělesným a kombinovaným postiženým Asistence o. p. s. – Praha, neziskové zařízení pro seniory Domov u zámku ve Chvalkovicích na Hané, společnost poskytující hospicovou péči dospělým i dětem Mobilní hospic Ondrášek – Ostrava a Domov sv. Vincenta de Paul – Dolní Podluží, který se zaměřuje na handicapované matky s dětmi.

Stopáž17 minut
Rok výroby 2016
 P ST HD