Temperamentní Linda Ashu Commodore i autorka Příručky jadranské snoubenky Blanka Čechová Pavlović v jedinečné sérii s podtitulem Kde domov můj. Připravili: M. Růžičková, M. Čapek a J. Matějková

Obsah dílu

Přehrát vše

Blanka Čechová Pavlović miluje Dalmácii. Jinak by tam tak dlouho nevydržela a hlavně nenapsala po čertech vtipnou trilogii Příručka jadranské snoubenky či Totál Balkán. Ještě před tím ale stihla vystudovat v Praze práva a v Oxfordu tvůrčí psaní. Dva roky pracovala u Evropského soudu ve Štrasburku a rok na misi v Kosovu. Teď žije s rodinou v Dubrovníku, a když jej zaplaví turisté, zůstává u manželových rodičů na venkově.

Linda Asha Commodore je míšenka. Maminka byla tanečnicí ve vinohradském i karlínském divadle, následně i majitelkou akrobatického studia. Tatínek, o 16 let mladší rodák z Ghany, absolvoval na ČVUT. Na počátku normalizace získal práci u americké armády v západním Německu. Linda dlouho nevěděla, kam patří. Našla se, až když začala tancovat s Danem Nekonečným, dělat masáže a nespojitelné světy propojovat.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD
ŽánrDokument