Boj za semknutost rodiny Mimozy Bocin i hledání svého místa na světě Alexandra Derhaka v cyklu o osudech lidí s nálepkou cizinec

Obsah dílu

Přehrát vše

Alexander Derhak

Alexander Derhak se narodil v americkém Doveru a jako spousta amerických kluků i on hrál baseball už odmala. A dotáhl to dokonce až na profesionálního hráče baseballové ligy. Pár let pendloval mezi Floridou a Austrálií, kde také hrál v profesionálních klubech. Teď hraje v brněnské klubu Draci. V jednom z prvních klubů, které úspěšně provozují americký národní sport v českých podmínkách. SK Draci jsou prvoligovým týmem, který má i svou juniorskou základnu. Alexandr je jejím trenérem. Ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá. Cherchez la femme čili za vším hledej ženu.


Mimoza Bocin

Mimoza Bocin přijela před lety za svým manželem Veličkem do Opavy z Bulharska, aby tu žili společně s dětmi jako rodina. V Bulharsku jezdíval Veličko, který zpívá ve sboru, za prací i na několik měsíců mimo domov, takže Mimoza zůstávala na výchovu synů sama. „Táhli jsme to tak 10 let, ale pak už to nešlo. V roce 1998 dostal Veličko příležitost nastoupit jako sborista v opavském divadle. Celých 5 let se rozhodoval, zda tuto možnost využije, až jsme konečně pochopili, že v Bulharsku se situace nezlepší. Tehdy jsem ho přesvědčila, aby jel,“ vzpomíná Mimoza. Konkurz sice Veličko vyhrál, ale na společný život si rodina musela ještě počkat – celé 4 roky. Teprve v roce 2003 se do Slezska přistěhovala i Mimoza a synové. Duchem mladá a nesmírně vitální bulharská výtvarnice si musela na Česko dlouho zvykat. Stěhovat se ve čtyřiceti není nijak jednoduché, a o to víc si váží svého manžela, který tento životní krok učinil v téměř v padesáti.


Stopáž26 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD HD
ŽánrDokument