Fotograf Václav, lišák Lukáš a medvědí slečna Eliška s bráškou Honzíkem právě vyrážejí na horu Kleť nad Českým Krumlovem. Není to hora ledajaká, jejich cílem je rozhledna. Ale to stoupání… Lukáš si nachází útulný azyl v dutém buku, počká, až se kamarádi budou vracet, ten je ale mazaný! Na Kleti čeká výpravu kouzelný rozhled na celé jižní Čechy, ale ta hrozná žízeň. Ještě, že je tu prodejna občerstvení, hurá na ni a všechno vypijem! Tak ještě po sobě uklidit, jako spořádaná rodinka, a můžeme se vrátit z výletu.

Méďové II – Povídání pro Aničku

Volné pokračování úspěšného projektu Méďové

Medvědí sourozenci se jmenují Eliška a Honzík. Eliška je nejšikovnější medvědí slečna pod sluncem a Honzík zase pěkný vztekloun, ale též neposeda, který nechce být nikdy sám. V jednotlivých příbězích fotografa Václava (v roli vystupuje sám scenárista a režisér seriálu Václav Chaloupek) a jeho milých chlupáčů vyrazíme společně na ta nejkrásnější místa naší přírody. Navštívíme postupně významné národní parky České republiky, zažijeme nezapomenutelnou jízdu ve člunu na řece Berounce, výlet vlakem, ale i dobrodružství v jeskyních Českého Švýcarska. Nejkrásnějším zážitkem budou důstojné Beskydy, kde žijí medvědi ještě ve volné přírodě, a proto tam místní horalé na naše dva nezbedy z Večerníčku reagovali tak skvěle.

Následujme fotografa Václava, medvíďata Honzíka i Elišku a vydejme se s nimi v třináctidílném seriálu České televize v náruč jihočeských rybníků, velebnost Českého středohoří i zamyšlenost brdských a šumavských lesů. Ale pozor! Zároveň nás čeká hodně humoru, zábavy a radosti ze života.

foto © Mgr. Karel Brož

Stopáž8 minut
Rok výroby 2003
 ST 4:3