Zdravotní klaun. Zlepšení psychického stavu dětí hospitalizovaných v nemocnicích. Komu a jak pomohly finanční prostředky ze 6. ročníku sbírky Pomozte dětem. Režie A. Sobotka

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Každé nedělní odpoledne počínaje 16. lednem až do 8. května budou moci diváci České televize sledovat dokumenty z cyklu Kde peníze pomáhají. První program nabídne na sedmnáct dokumentů mapujících projekty podpořené ze sbírky Pomozte dětem. V šestém ročníku tohoto společného projektu České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti byla rozdělena mezi stovku projektů z celé republiky částka 11 453 399,- Kč.

Cyklus dokumentů Kde peníze pomáhají, který se na obrazovce ČT objevuje už od roku 2002, informuje prostřednictvím vybraných příběhů o tom, komu a jak peníze ze sbírky pomohly. Diváci mají možnost navštívit prostřednictvím obrazovky nejen mnoho dětí žijících mimo vlastní rodinu, dětí týraných, zneužívaných a zanedbávaných, ale i děti s tělesným a duševním nebo smyslovým postižením, s vývojovými a výchovnými problémy a děti ohrožené různými formami závislosti. Dokumenty představují i ty, kteří se o děti starají a snaží se o zlepšení jejich života.

První projekt, který v rámci cyklu Kde peníze pomáhají představíme, se nazývá Zdravotní klauni v nemocnicích. Jeho cílem je podpořit psychickou pohodu hospitalizovaných dětí a tím zlepšit jejich celkový zdravotní stav. Klauni se snaží děti během svých vystoupení rozveselit a odreagovat od bolesti, zbavit je strachu z nemocničního prostředí. Návštěvy klaunů na lůžkových odděleních probíhají pravidelně. Ve výběrovém řízení 6. ročníku sbírky Pomozte dětem získalo sdružení Zdravotní klaun 163 000,- Kč.

Stopáž6 minut
Rok výroby 2005
 P ST
ŽánrDokument