Dnes přivítá J. Hanzlík českou režisérku V. Chytilovou, která by v těchto dnech oslavila 90. narozeniny (2005). Režie P. Vantuch

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Dnešní pořad uvádíme jako vzpomínku na výjimečnou českou režisérku Věru Chytilovou, která nás před pěti lety opustila. Společně s Jaromírem Hanzlíkem si budou povídat o celé řadě jejich filmů a také o mnoha peripetiích, které provázely jejich uvedení. Dozvíte se například, že to byla právě ona, kdo nabídl první velkou roli Bolku Polívkovi, že do svých filmů obsazovala občas i své příbuzné, a také to, že si sama zahrála po boku Jana Wericha v oblíbeném Císařově pekaři. Jako vždy se můžete těšit i na řadu úsměvných ukázek.

Věra Chytilová byla absolventka FAMU a nepřehlédnutelná představitelka československé nové vlny. Její tvorba byla ovlivněna filmovým stylem cinéma-verité, především jeho dokumentaristickým a filozofujícím proudem. Chytilová proslula experimentálními postupy, vnášením filozofických témat do příběhu s ostrým satirickým tónem. Letos by oslavila 90. narozeniny.

Věra Chytilová
režisérka

Věra Chytilová

* 2. 2. 1929

† 12. 3. 2014


Stopáž37 minut
Rok výroby 2005
 ST 4:3