Nejstarší a nejtěžší dostih kontinentální Evropy, velký svátek dostihových fanoušků. To vše je Velká pardubická. Přestože startovní listina bude známá jen několik málo dnů před samotným startem 125. Velké pardubické s Českou pojišťovnou, už teď je jasné, že bude plná zajímavých a velkých jmen.

Velká pardubická odstartuje tradičně druhou říjnovou neděli, tedy 11. října. Na jejím startu se s největší pravděpodobností sejde plné startovní pole, tedy pětadvacet koní. A měli by mezi nimi být i velmi kvalitní soupeři z Francie. Šampioni minulých let Orphee des Blins i Tiumen jsou už v zaslouženém důchodu a tak se čeká na nového krále Velké pardubické. Čtyři kvalifikační dostihy ukázaly, že letos jsou všichni účastníci velmi dobře připraveni a vybrat jednoznačného favorita bude pro sázkaře složité.

Slavnostní zahájení dostihového mítinku, který kromě Velké pardubické nabídne i další náročné dostihy, začne v 11 hodin. Hosty ceremoniálu budou i operní pěvkyně Eva Urbanová, která zazpívá českou státní hymnu, a populární lanškrounský děkan Zbigniew Czendlik, který koním a jezdcům požehná.