Expediční pátrání po stopách nejmohutnějšího hada na světě s přírodovědcem Janem Dungelem, který pravidelně navštěvuje Jižní Ameriku a maluje zvířata a rostliny v jejich přirozeném prostředí.

Dobrodružný cestopis se vydává spolu s přírodovědcem Janem Dungelem po stopách anakondy velké (Eunectes murinus) v těch nejzapadlejších koutech povodí Amazonky v Kolumbii. Přímo na místě prověří „zaručené“ informace o setkání s hadem delším než 10 m, dává slovo odborníkům, herpetologům, aby se k těmto informacím vyjádřili. V indiánských vesnicích na břehu řek vyslechne legendy i zkušenosti lidí, kteří jsou s „divokou“ přírodou denně v kontaktu. Kolem tohoto vrcholového predátora Amazonie totiž koluje celá řada zpráv o setkání s obrovskými jedinci. Vzpomeňme například na hlášení britského koloniálního důstojníka a výzkumníka Percyho Harrisona Fawcetta o setkání s 18metrovým hadem ve 20. letech 20. století anebo na hollywoodský thriller Anakonda z roku 1997.

Malíř a biolog Jan Dungel se spolu s dokumentaristou Vladimírem Šimkem vydávají nejprve do Venezuely, do oblasti savan a rozsáhlých mokřadů, zvaných llános, jež jsou známé poměrně hojným výskytem anakond. Pátrají a natáčejí zde v období sucha, aby pak pokračovali v období dešťů v podobné krajině v sousední Kolumbii, kde se k nim připojí spoluautorka filmu RNDr. Kamila Šimková Broulová. Výprava za nejmohutnějším hadem z čeledi hroznýšovitých vrcholí za poměrně dramatické situace na řece Loretoyaco v kolumbijském departamentu Amazonas.

Napište nám