Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • hanka123 9. 12. 2018 01:48 Reagovat 0 0

  Děkuju České televizi za sérii oper ve výtečném obsazení i zpracování, je to vždy malý hudební svátek. U Figarovy svatby navíc oceňuji velmi dobře přeložené libreto - vtipné, svěží, obsažné, přizpůsobené ději i současnému jazyku.

 • Baba Jaga 6. 7. 2017 10:16 Reagovat 0 0

  Krásná opera

  potěší vždy.

 • Baba Jaga 31. 1. 2016 11:23 Reagovat 1 0

  Pěvecky výborné,

  obraz se mi zdál na televizní obrazovce zkreslený, zde na internetu nikoliv. Dík, že se lze podívat znovu.

 • Dana - Blanka Šumová 31. 1. 2016 01:20 Reagovat 14 1

  W.A.Mozart - Figarova svatba - představení z MET 1998

  Skvělé herecké a hlavně pěvecké obsazení. Velmi, velmi oceňuji Renée Fleming a Ceciliu Bartoli. Jsou to dnes jedny z nejúžasnějších operních pěvkyň světa a právem hvězdy MET. Zde si neumím vybrat která byla lepší - každá je naprosto jiná a každá osobitá ve svém stylu, s neuvěřitelnou výrazovou schopností procítit zpěv. Ale úžasný, jako hrabě Almaviva byl také Dwayne Croft, tak moc dobrý, že trochu zastínil dokonce Bryna Terfela v titulní roli. Moc pěkně vyšel ve vedlejší roli i Heinz Zednik jako Don Basilio. Přes směšný kostým a hlavně účes (je to součást role), dokázal působit důstojně a i v malé roli zazářil spolu s představitelkou Marcelliny Wendy White. Krásná scéna i kostýmy - hodně ctila Mozartovu dobu, velmi věrné bylo představení stylově a hudba pod taktovkou Sira Jamese Levine, uměleckého ředitele, byla prostě kouzelná. Série oper k výročí velkého W.A.Mozarta se tak uzavírá opravdu velkolepě. Prima bylo, že ČtArt zařídila české titulky, je to významnější hlavně pro lidi, kteří se s operou nesetkávají pravidelně, anebo se jen seznamují. Ráda bych touto cestou poděkovala Čt Art za celou sérii oper, už k výročí Plácida Dominga a nyní i za W.A.Mozarta. Mým favoritem asi stejně zůstane Trubadúr ze Schiller Theater Berlín, ale celá série byla skutečně velkým pěveckým i uměleckým zážitkem. Rozhodně bylo na do se dívat. Děkuji ještě jednou a těším se, až zas přijde nějaké to pěkné hudební výročí. Dana - BLANKA, 31.1.2016.

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi