Polévka Bun Cha Ca

Zkuste vykouzlit vietnamskou polévku Bún Cá, která je snadná na přípravu a rozhodně bude bavit každého, kdo má v oblibě kyselé asijské chutě a vůni čerstvých bylinek. Verzí je mnoho, tahle s tamarindem je však velice jednoduchá a výsledek vždy stojí za to. A že nejíte kapra? Věřte, že v téhle formě ho ani nepoznáte a určitě si pochutnáte. Není však problém kapříka vyměnit za jinou rybu.

8 rajčat
4 ks citronové trávy
2 větší svazky kopru
čerstvá citronová šťáva
50 g zázvoru
6 stroužků česneku
sůl
cukr
rybí omáčka
čerstvé chilli
tamarind (v podobě koncentrátu, čerstvý, dužina)

Pokud nemůžete sehnat tamarind, budete jej muset nahradit větším množstvím citronové šťávy, či si pomoct například kvašenou rýží či kapustou. Recepty na ně můžete najít na internetu. Dužina tamarindu se dá dnes koupit ve vietnamských prodejnách celkem snadno. Zkuste prodejnu s asijskými potravinami ve Vršovicích ve Francouzské ulici, snad každý obchůdek na Sapě nebo Makro. Nebo lze využít internetové shopy.

Nejdříve si připravte rybí vývar. Opečte zeleninu (cibuli, zázvor, česnek) v hrnci na trošce oleje či másla, zalijte vodou, přidejte rybí skelety či hlavy (druh ryby nehraje roli) a nechte na mírném ohni pod pokličkou táhnout voňavý silný vývar. Klidně mu dejte až 4–5 hodin.

Ve větším hrnci opékáme rajčata, nasekaný česnek, zázvor a citronovou trávu na rozpáleném oleji dozlatova, poté zalijeme již zcezeným rybím vývarem a na mírném ohni přivedeme k varu. Dochutíme kyselým tamarindem a cukrem. Polévku neustále ochutnáváme a vyvažujeme přechod mezi jednotlivými chutěmi za přidávání notného množství rybí omáčky. Pro milovníky sladko-pálivo-kyselých jídel, doporučuji jednoznačně přidat čerstvou chilli papričku.

Jakmile máme polévku ochucenou, stáhneme z varu a dáme stranou. Dbáme na to, abychom rajčata nerozvařili. Před podáváním do ní nasekáme kopr na větší kusy i se stonky a ihned podáváme s čerstvými mungo výhonky (klíčky), nasekaným ledovým salátem, uvařenými bún (tenkými kulatými rýžovými nudlemi) a vedle kopru se do této polévky taky přidává čínský nebo vietnamský celer (běžně ho seženete v Sapě a asijských obchodech).

Smažené kousky kapra

kapří filety
hladká pšeničná mouka
rýžová mouka
bílé víno
sůl
olej

Kapří filety nakrájíte na tenké plátky, zkuste se zbavit co nejvíce kostí a nechte pár hodin marinovat v menším množství bílého vína a soli. Poté obalte ve směsi hladké pšeničné a rýžové mouky (50 : 50) se špetkou soli a smažte v rostlinném oleji dozlatova. Přidejte do polévky na závěr.

Rybí polévka Bun Cha Ca

Rybí polévka Bun Cha Ca


Tapioková mouka

Tapioka je škrob získávaný z oddenku manioku, který nám nejblíže může připomínat například batáty nebo brambory. » Číst více


Banánový květ

Banánový květ je zvláštní surovinou, kterou seženete pouze v Sapě. Zato ji má k dostání téměř každý prodejce ovoce či zeleniny. » Číst více