Grilování

Grilování ve Vietnamu je v celém Vietnamu nezbytnou činností každého dne. Tady máte pár receptů, kterými můžete oživit vaše zahradní grilovačky.

Na naší grilovačce jsme vařili z:

1 kg tygřích krevet
1 kg žabích stehýnek
100 g zázvoru
5 stonků citronové trávy
12 stroužků česneku
2 dl rostlinného oleje
5 menších sladkovodních či mořských ryb
2 citrony
1 cibule
banánové listy
chilli papričky
čerstvé bylinky
kurkuma
sůl
pepř

Krevety

Na marinádu na krevety nasekejte citronovou trávu, zázvor, česnek, bílou cibuli a nepálivé chilli papričky nahrubo, vložte do hmoždíře a roztlučte v pastu.

Osolte, opepřete a nakonec přidejte slunečnicový olej.

Směsí poté potřete krevety, které jste zbavili schránky (Vietnamci hlavy a ocásky rádi nechávají, jen jim odstřihnou oči a konec ocásku) a napíchejte je po celé délce těla na špejli. Alobalem zabalte konce špejlí nebo je před použitím namočte na hodinu do studené vody.

Poté grilujte na rozpáleném grilu. Nejlépe uhlíkovém.

Tip: Skvělé velké dřevěné hmoždíře koupíte v Sapě v každém lepším krámku s potravinami.

Žáby

Žáby jsou k sehnání taktéž v Sapě, a to v mrazícím boxu za 120,-. Jednoduše je napícháte naproti sobě na střídačku na dvě špejle a ony se pak propékají rovnoměrně.

Na marinádu použijte stejný základ jako na marinádu na krevety a k tomu přidejte trochu sójové a rybí omáčky, nasekaný koriandr či jiné bylinky.

Maso je podobné kuřecímu. Je velmi jemné, proto stačí ho grilovat velmi krátce a zprudka, aby si zachovalo svou jemnost a šťavnatost.

Ryby

Na marinádu na ryby nasekejte notnou dávku kopru, koriandru, česneku, chilli papričku, zastříkněte šťávou z citronu, osolte a opepřete. Ryby v marinádě poté důkladně namarinujte i zevnitř a nechte v lednici klidně pár hodin.

Banánové listy před použitím nezapomeňte opláchnout a potřít trochou oleje. A nešetřete marinádou, nebojte ji do listu zabalit pořádnou dávku. Rybou díky listu opravdu krásně prostoupí vůně a chuť bylinek s kořením.

Balíčky pak zabalte do alobalu a grilujte buď na mřížce, nebo vložte přímo do rozpáleného popela a grilujte podle velikosti ryb 10–30 min.

Ke grilovaným jídlům můžete servírovat nakrájený ledový salát s klíčky a bylinkami, různé chilli omáčky, rýžové vietnamské crackery.

všechny recepty


Tapioková mouka

Tapioka je škrob získávaný z oddenku manioku, který nám nejblíže může připomínat například batáty nebo brambory. » Číst více


Banánový květ

Banánový květ je zvláštní surovinou, kterou seženete pouze v Sapě. Zato ji má k dostání téměř každý prodejce ovoce či zeleniny. » Číst více