Stříhali dohola malého chlapečka, Špejchar blues, Variace na renesanční téma aneb setkání Milana Lasici s televizními písničkami a jejich tvůrcem (2005). Režie R. Tesáček

Vladimír Mišík se narodil 8. března 1943 v Praze. Vyučil se truhlářem, ale od školních let hrál na kytaru a zpíval s amatérskými rockovými skupinami. Sólovým zpěvákem se stal v roce 1964 ve skupině Komety. Potom působil ve skupinách Fontána, Matadors a New Force, krátce vystupoval také se skupinou Karla Duby. V roce 1968 založil s Radimem Hladíkem Blue Effect. Se skupinou Flamengo natočil album Kuře v hodinkách na texty básníka Josefa Kainara. V roce 1974 založil skupinu ETC, s níž vystupuje a nahrává dodnes. V roce 1981 natočil režisér a kameraman M. Čvorsjuk o Mišíkovi dokumentární film, který byl důvodem zákazu činnosti na dva roky. V roce 1992 byl Mišík zvolen poslancem České národní rady.

Milan Lasica rozmlouvá se svým hostem o zhudebňování poezie a o spolupráci s Josefem Kainarem, o objevu básní Václava Hraběte, o vlastních Mišíkových textařských úspěších a neúspěších, o textech současných básníků a kamarádů Pavla Šruta a Jiřího Dědečka, o společné písni s Jiřím Suchým a dalších. A samozřejmě zazní ukázky z televizních záznamů písniček – Stříhali dohola malého chlapečka, Variace na renesanční téma, Špejchar blues, Doteky, Proč ta růže uvadá a mnoha dalších, které dnes již patří do „zlatého fondu“ české rockové hudby.

Vladimír Mišík
hudebník, zpěvák, kytarista

Vladimír Mišík

* 8. 3. 1947

Člen skupin The Matadors, Blue Effect, Flamengo, Čundrground a Etc…


Stopáž37 minut
Rok výroby 2005
 ST 4:3
ŽánrHudba