Dej si říct, Pěkná, pěkná, pěkná, Sliby se maj plnit o Vánocích aneb setkání Milana Lasici s televizními písničkami a jejich tvůrcem (2004). Režie R. Tesáček

Janek Ledecký se narodil 27. 7. 1962 v Praze. Po maturitě na gymnáziu vystudoval práva. V roce 1982 stál u zrodu skupiny Žentour, která zpočátku patřila k módnímu stylu tzv. „nové vlny“ s prvky punku, později spojovala reggae s rockem, až se v polovině osmdesátých let sjednotila v repertoáru postaveném na jednoduchých rytmických písničkách s generačními texty. Na počátku devadesátých let se skupina Žentour rozpadla a Janek Ledecký začal vystupovat jako sólový zpěvák s doprovodnou skupinou. V roce 2000 se stal jedním ze zakladatelů Divadla Kalich, kde postupně uvedl své muzikály Hamlet a Galileo. Vydal několik autorských alb.

Se svým hostitelem Milanem Lasicou Janek Ledecký rozmlouvá o češtině a angličtině v písňových textech, o nekončící tradici svých vánočních písní a o tom, že vánoční písně se nejlépe vymýšlejí v parném létě, o sebevražedném stylu založení nyní úspěšného Divadla Kalich, o právnících a o mnohém jiném. Jako vždy je rozhovor proložen ukázkami Ledeckého hitů Skončil flám, Utajený světadíl, Všechno bude fajn, Pěkná, pěkná, pěkná, Na ptáky jsme krátký, zazní písně z muzikálu Hamlet a mnoho dalších.

Stopáž37 minut
Rok výroby 2004
 ST AD 4:3
ŽánrHudba