Balíček karet, Vždycky jsem to já, Chtěl bych být medvídkem aneb setkání Milana Lasici s televizními písničkami a jejich textařem (2004). Režie R. Tesáček

Miroslav Černý vystudoval v roce 1960 pozemní stavitelství na ČVUT a získal titul inženýra. Dále pokračoval ve studiu ekonomie, studia zakončil v roce 1966. Pracoval ve stavebnictví, ale už od roku 1965 uváděl hudební pořady v Československém rozhlase. Od roku 1969 byl redaktorem vydavatelství Supraphon, řídil a dramaturgicky naplňoval edici gramofonových desek s nahrávkami americké country pod názvem Dvorana slávy. V letech 1966 až 1971 byl konferenciérem skupiny Rangers, později Plavci. V roce 1968 přivedl na jeviště svého přítele a spolupracovníka Petra Nárožného. Konferoval také pořady skupin Zelenáči a Country Beat, působil rovněž jako diskžokej. První texty napsal v roce 1967.

Kostrou pořadu jsou jako obvykle oblíbené písničky, které M. Černý otextoval. Kromě těch, které sám interpretuje svým osobitým způsobem, totiž že je vypráví – typickým příkladem je Balíček karet, zpívali jeho písničky snad všichni zpěváci středního proudu. Ukázky často neznámých televizních verzí ukáží Karla Gotta, jak zpívá Běž za svou láskou, Vlak, co nikde nestaví v podání Olympicu a Petra Jandy, Petra Janů zazpívá Moje malá premiéra a Hana Zagorová oblíbenou Jinak to nejde atd.

Stopáž37 minut
Rok výroby 2004
 4:3
ŽánrHudba