Čau, lásko, René, já a Rudolf, Když muž se ženou snídá aneb setkání Milana Lasici s televizními písničkami a jejich textařem, který si v tyto dny připomíná své kulatiny (2004). Režie R. Tesáček

Jak vznikl slavný duet Marcely Holanové a Karla Gotta „Čau, lásko“, jak se dostal k psaní textů, jak založil skupinu Faraon, pro kterou psal první vlastní texty a v níž hrál na basovou kytaru, jak „dal lano“ hudebnímu skladateli Jaroslavu Uhlíři, o spolupráci se zpěvákem Jiřím Schelingerem, o parodii na italské písničky a triu Triky a pověry – o tom všem vypráví se šarmem sobě vlastním Karel Šíp v rozhovoru s Milanem Lasicou.

Textař a populární bavič Karel Šíp se narodil 1. června 1945 v Praze. Vystudoval produkci na Střední průmyslové škole filmové v Čimelicích a amatérsky se věnoval hře na basovou kytaru. Mezi lety 1963 až 1973 pracoval jako produkční v Československé televizi. Od roku 1977 začal vystupovat v televizi také jako komik a moderátor. Od ledna 1978 do konce roku 1986 psal a uváděl ve dvojici s Jaroslavem Uhlířem cyklický televizní hudební pořad Hitšaráda. Dodnes píše scénáře k vlastním televizním pořadům. Knižně vydal přepis hitšarádových scének a skicu k memoárům pod názvem Skopičiny mého života.

Karel Šíp
moderátor, scenárista

Karel Šíp

* 1. 6. 1945


Stopáž37 minut
Rok výroby 2004
 ST AD 4:3
ŽánrHudba