Setkání Milana Lasici s televizními písničkami a jejich autorem, který v těchto dnech oslavuje své 75. narozeniny (2004). Režie J. Mudra

Milan Lasica se svým hostem Jaroslavem Wykrentem, jehož 75. narozeniny si v těchto dnech připomínáme, rozmlouvá o ostravské a brněnské hudební scéně 70. a 80. let 20. století, o osudové spolupráci textaře s Marií Rottrovou, o jeho vlastní tvorbě skladatelské a interpretační. A zazní několik nezapomenutelných písní na většinou neznámých televizních záznamech – Řeka lásky, Ágnes, Lásko, Můj táta byl a další včetně legendární „znělky“ Přátelé Zeleného údolí v podání Vlado Müllera.

Zpěvák, textař a skladatel Jaroslav Wykrent se narodil 10. 9. 1943 v Přerově. Na začátku šedesátých let začal psát texty pro místní amatérský dixielandový soubor a pro začínající skupinu Synkopa, kde vystupoval jako kytarista, později začal sám zpívat a psát hudbu k písničkám. Od roku 1967, po odchodu Pavla Nováka, se stal Wykrent lídrem skupiny. V roce 1971 se stal členem ostravské skupiny Flamingo, kde působil jako zpěvák a textař. V roce 1974 dostal za píseň Lásko ocenění Bílá vrána (tuto prestižní cenu uděloval časopis Mladý svět). V sedmdesátých letech Wykrent psal a moderoval vlastní rozhlasové pořady. V roce 1978 vydal vlastní profilové album Jak vypadá štěstí. V devadesátých letech se věnoval především rozhlasu.

Stopáž37 minut
Rok výroby 2004
 ST 4:3
ŽánrHudba