Modlitba pro Martu, Svět je místo k radování, Píseň o malíři aneb setkání Milana Lasici s televizními písničkami a jejich textařem (2004). Režie J. Mudra

Petr Rada se narodil 7. dubna 1932 v Praze. Studoval gymnázium, ale po dvou letech studia opustil a následně si prošel devět profesí, z nichž poslední byla kulturní referent na zotavovně ROH v Harrachově. V roce 1956 napsal první písňový text pro divadlo v Karlových Varech. Zpočátku psal také povídky a poezii. Od roku 1960 se živil jako textař a spisovatel ve svobodném povolání. Spolupracoval s divadly (např. Krejčovo Divadlo za branou) a literárními kabarety, později s televizí. V roce 1968 zvítězil na festivalu Bratislavská lyra s písní Cesta v podání Marty Kubišové. V témže roce vznikla slavná Modlitba pro Martu. Roku 1977 odešel do exilu a žil v Austrálii, kde pracoval jako redaktor krajanských novin. V dubnu 1990 se vrátil do Prahy. Tam také 19. 4. 2007 zemřel.

V roce 2004 si v pořadu Kam zmizel ten starý song Petr Rada povídal s Milanem Lasicou o svých tvůrčích začátcích, o písních známých – Modlitba pro Martu – i méně známých, o své rodné Zlaté uličce, o spolupráci s Petrem Hapkou, J. R. Pickem, Hanou Hegerovou, o práci na seriálu Píseň pro Rudolfa III.. A samozřejmě zazní ukázky hitů Bráním se dojetí, Tak prázdná, Čekej a neplakej a mnoha dalších.

Stopáž37 minut
Rok výroby 2004
 ST 4:3
ŽánrHudba