Letošní jubilanti, kteří slaví 70. narozeniny, v přátelském setkání s Milanem Lasicou a jejich televizními písničkami (2004). Režie V. Kučera

Písničkáři Miroslav Paleček a Michael Janík, letošní jubilanti, se setkali prvně po střední škole a společně vystupují od roku 1967, nejprve na Karlově mostě a v divadle Sluníčko, po dvou letech se stali členy divadla Semafor až do konce působení divadla v pasáži Alfa na Václavském náměstí v Praze. Nejdříve jim vyšel singl s písněmi Hele lidi a Hruška, na počátku sedmdesátých let se objevila jejich první LP deska. V roce 1983 vyšlo druhé album s názvem Kukátko. M. Janík je také autorem krátkých humorných povídek. Autorská a interpretační dvojice si s Milanem Lasicou povídá o začátcích společné tvorby, která začíná už na sklonku šedesátých let v éře takzvaných písničkářů.

Miroslav Paleček, narozený 12. 11. 1945 v Motyčínu u Kladna, absolvoval střední průmyslovou školu stavební, působil jako asistent stavbyvedoucího i samostatný projektant Státního ústavu pro rekonstrukce památkových měst a objektů v Praze. Michael Janík, narozený 24. 7. 1945 v Zábřehu na Moravě, zůstal nedostudovaným právníkem. Oba hrají na kytaru a při zpěvu se většinou doprovázejí sami.

Stopáž37 minut
Rok výroby 2004
 ST 4:3
ŽánrHudba