Oh, baby, baby, Don diri don, Rekviem a řada dalších hitů – aneb setkání Milana Lasici s televizními písničkami a jejich textařem (2004). Režie V. Kučera

Textař a básník Jan Schneider, který se narodil 30. 3. 1934 v jihočeském Písku, napsal první verše v žargonu pásků a chuligánů. Jeho pásmo „Vo co de“ uvedlo v roce 1961 divadlo Semafor. Po roce odešel spolu s Waldemarem Matuškou, Evou Pilarovou a Karlem Štědrým do divadla Rokoko, kam později přivedl také Martu Kubišovou a Václava Neckáře. Se svým celoživotním přítelem, básníkem a skladatelem J. Jakoubkem psal šansony pro Ljubu Hermanovou. Je autorem prvního českého divadelního muzikálu „Gentlemani“ s hudbou Bohuslava Ondráčka. Po roce 1969 odešel do exilu, působil ve Svobodné Evropě po boku Karla Kryla. Dodnes píše nejen texty a verše, ale i romány a cestopisy a navíc se věnuje malování.

Pánové rozmlouvají o atmosféře bohémské Prahy šedesátých let, o prvních muzikálech, o peripetiích Bratislavské lyry v roce 1968, o odchodu do Svobodné Evropy a o současných trendech textařské práce. Není bez zajímavosti, že Jan Schneider absolvoval Vysokou školu ekonomickou, kde studoval statistiku a získal diplom inženýra.

Stopáž37 minut
Rok výroby 2004
 ST 4:3
ŽánrHudba