Záznam benefičního koncertu ze Španělského sálu v Praze. Účinkují: M. Absolonová a K. Hála – zpěv, K. Vrtiška – klavír. Hraje Český národní symfonický orchestr, řídí P. Freeman. Provází J. Vala. Režie A. Vomáčka

9. ročník dnes už tradičních koncertů Podepsáno srdcem se opět konal 18. prosince 2003 ve Španělském sále Pražského hradu.

Navazuje na tradici benefičních koncertů a dražeb, které každoročně v tento čas připravuje Agency Prague Cherry ve spolupráci s Českou televizí ve prospěch humanitárního sdružení Centrum dobré vůle.

Po darech prezidentů, premiérů a princů v roce 2001 a loňských hvězdách světového sportu se letos autor projektu, Vladimír Mertlík, rozhodl oslovit se žádostí o dar do dražby osobnosti z řad režisérů, scenáristů, kameramanů a samozřejmě herců stříbrného plátna. Na nebe hollywoodské se přes veškerou snahu dosáhnout nepodařilo. Tento svět je, jak zjistili pořadatelé, zcela jiným vesmírem, mimo zorné pole vzájemného vidění. Přesto je výsledkem snažení unikátní sbírka šestnácti darů a darovacích dopisů se šesti podpisy nositelů Oskarů, stejně jako držitelů cen z Berlína, Cannes a řady dalších prestižních filmových festivalů, která by vydražením měla tradičně přinést finanční prostředky Centru dobré vůle. Řada dárců byla přítomna přímo v sále, mezi jinými nezapomenutelný představitel Vinnetoua, pan Pierre Brice, z českých hvězd pánové Jiří Menzel a Jan Kanyza. Svou přítomností dodali projektu vážnost také významné osobnosti politického a společenského života České republiky v čele s ministrem zahraničních věcí Cyrilem Svobodou, který spolu s exprezidentem Václavem Havlem poskytli projektu svou záštitu.

Napište nám