Hledání bájného ostrova pokladů. Australský seriál na motivy románu R. L. Stevensona (1998). Hrají: B. Andersonová, B. Byrnesová, D. Kellie, T. Mora a další. Režie Howard Rubie

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Australský seriál, ve kterém zkušený jachtař Paul Raymond odplouvá z ostrova Samoa na svou dosud nejnebezpečnější a vzrušující cestu, chce nalézt mýtický poklad, o kterém psal Robert Lewis Stevenson ve svém známém románu "Ostrov pokladů". Během bouře se Paulova loď převrhne a beze stopy zmizí.

O rok později se Paulova žena Sally a její děti Jacqui a Mark dozvědí, že Paul možná zázračně přežil. Sally a děti se pouští do záchranné mise s kapitánem Escovarem, který lační po penězích. Všichni zbrkle vyplouvají do stejně hrozivého počasí tam, kde skončila Paulova výprava. Skupina ztroskotá na mělčině zdánlivě opuštěného tropického ostrova. Rychle ovšem zjistí, že tam nejsou sami, že trosečníci zde končí po staletí bez naděje na únik, drženi věčně cirkulujícím bouřným "vírem".

Vyzbrojen počítačem a s určitými speciálními softvérovými programy se Mark snaží objasnit záhadu "víru" za pomoci své nevlastní sestry a dalších mladých trosečníků. Dospělí se zatím mezi sebou perou o moc a bohatství a když se Markovi podaří najít cestu z ostrova, jsou to nakonec děti, které pochopí, co je v životě opravdu důležité.

Originální názevSearch For Treasure Island
Stopáž25 minut
Rok výroby 1998
 4:3