Táňa Pauhofová a Jakub Doubrava v milostné romanci z komunistického vězení. Podle povídky Jiřího Stránského Štěstí (2005). Dále hrají: P. Forman, Z. Stivínová, O. Vetchý, P. Zedníček, V. Javorský, P. Landovský a další. Scénář J. Stránský. Kamera M. Duba. Režie P. Nikolaev

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Film o lásce, přátelství, smrti a naději natočil podle povídky Jiřího Stránského Štěstí v roce 2005 režisér Petr Nikolaev, který se právě dožívá životního jubilea.

Jádrem je milostný příběh letmého setkání dvou mladých lidí zavřených v padesátých letech v komunistické věznici. Hlavní hrdina Luboš (Jakub Doubrava) náhodně zahlédne dívku Danu (Táňa Pauhofová), do které se zamiluje. Dana jeho cit opětuje a jejich láska je o to závratnější, oč nemožnější je ji v tomto prostředí naplnit. Pomáhá jim v tom i soudržnost vězňů, která mnoha lidem umožnila tuto smutnou dobu důstojně přežít. Příběh na pozadí perzekuce a neustálé přítomnosti smrti podává důkaz o odvěké vlastnosti mládí, které se vzpírá každé zrůdné teorii a stále znovu se vztahuje k ideálu života bez kompromisů, otupělosti a bezpráví.

Padesátá léta minulého století jsou pro řadu z nás již jen pouhou historií, paměť o jejich podobě by však neměla nikdy z naší mysli vymizet.

Stopáž85 minut
Rok výroby 2005
 ST
ŽánrFilm

Všechny koprodukční filmy České televize