Časosběrný dokument o tom, jak byly společností Člověk v tísni při ČT použity peníze, které vybrala od povodňových dárců po loňských záplavách

Časosběrný dokument popisuje práci společnosti Člověk v tísni při České televizi během celého roku od loňských záplav až do dneška. Ukazuje organizační strukturu povodňové buňky společnosti, která se vytvořila operativně těsně po loňských povodních a díky níž se nakonec podařilo peníze rozdělit lidem postiženým záplavami podle jejich skutečných potřeb. Film mapuje strukturu od vedení společnosti, určující základní strategii až po sociální rozhodčí a osudy několika lidí, ke kterým se pomoc dostala. Tedy od prvního kontaktu až k předání šeku s vyplněnou částkou. Oblasti, kde se autoři s pracovníky Člověka v tísni pohybovali, jsou od severních Čech na počátku, přes pražský Karlín až k vesnicím na jihu. Dokument především zdůrazňuje transparentnost v hospodaření s prostředky, které vznikly z dobrovolné sbírky, a přibližuje divákům několik smutných povodňových osudů s dobrým koncem.
Film zachytí i postup rozdělení pomoci od okamžiku, kdy se do Člověka v tísni dostal od starostů postižených obcí seznam lidí, kteří přišli o svůj domov, až po chvíli, kdy se pomoc k lidem dostala a oni ji využili. Šlo často o případy, které propadly státní sociální sítí, protože některým pravidlům nevyhovovaly. Divák by si právě díky tomuto filmu měl udělat jasnější představu o rozdílu mezi nestátní pomocí konkrétní neziskové společnosti pro vyplavené občany a pomocí státu.
Scénář, kamera a režie: David Čálek.
Supervize: Šimon Pánek.
Stopáž53 minut
Rok výroby 2003
 ST 4:3