Florence and The Machine: koncert v Maida Vale

Mimořádná britská kapela v čele s charismatickou Florence Welchovou hraje největší hity v nevšední úpravě s malým smyčcovým orchestrem

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Studio BBC je zcela zaplněné. Diváci se tísní ve stoje, aby se spolu s „and the Machine“ vešel i malý smyčcový orchestr. Úvodní ticho očekávání zahubí údery bicích hitové skladby Shake It Out. Přidává se doprovod smyčců… Ovšem hlavním zdrojem emocí je v rozhlasovém sále Florence Welchová. Vpravdě turbulentní hlas této rusovlasé divy nenechává v klidu. Hladí, kouše, je epický i drzý. Nepřekvapí, že jeho majitelka je duší kapely Florence and the Machine.

Diskografie této britské kapely čítá tři alba: Lungs (2009), Ceremonials (2011) a How Big, How Blue, How Beautiful (2015). Ačkoliv na nich prošlapují svůj osobitý alternativní rukopis, každá jejich deska dosáhla na první místo žebříčku Spojeného království!

Záznam koncertu je z jejich dosud nejúspěšnějšího období, krátce po vydání Ceremonials. Tomu odpovídá seznam odehraných skladeb. Ovšem zazní i „cureovsky“ hravá The Dog Days Are Over, tedy slavný singl, kterým na sebe v roce 2009 Florence and the Machine upozornili.

Originální názevLive Lounge: Florence and The Machine
Stopáž45 minut
Rok výroby 2011
 T HD
ŽánrHudba