První výročí pořadu

Měsíčník o proměnách a fenoménech doby
Vždy první úterý v měsíci
Živě na ČT24 od 20:00 do 22:00

Upoutávka na pořad

Upoutávka na pořad

Fokus VM má za sebou první rok vysílání

Jedenáct velkých společenských témat, desítky hostů nejrůznějšího zaměření i statisíce diváků u televizních obrazovek. Bilance prvního roku měsíčníku Fokus Václava Moravce, který Česká televize začala vysílat 3. 2. 2015. Měsíčníku, kde rozhovory moderátora Václava Moravce s hosty doplňují reportáže Marty Pilařové, animace Jaroslava Klimeše i nejrůznější data a statistiky. „Od začátku se snažíme s maximální pozorností soustředit na naléhavá témata, která rezonují společností, ale mnohdy se dostávají pod naši rozlišovací úroveň. To množství podnětů, které v těch dvou hodinách jsou… je to asi nejtěžší práce, jakou jsem kdy dělal,“ dodává Václav Moravec.

Fokus VM na sociálních sítích

Kromě samotného televizního vysílání je tým Fokusu VM od začátku taky velmi aktivní na sociálních sítích. Lidé na Facebooku, Twitteru a Instagramu mají permanentně k dispozici prémiový obsah, například materiály z natáčení, ukázky z přípravných rozhovorů s hosty Fokusu nebo informace o dalších vysílacích plánech, který je určený pouze jim a ke kterému se jinde nemají šanci dostat. Nově teď také přibyly přímé přenosy pomocí aplikace Periscope například z generálek před přímým přenosem.

První výročí pořadu

První výročí pořadu

U měsíčníku chce redakce zůstat

Fokus VM se velmi rychle stal jedním z nejsledovanějších pořadů ČT24. U četnosti jednoho dílu za měsíc redakce i tak plánuje zůstat. „Dává nám to naprosto výjimečný čas na přípravu, který pak, věříme, je ve vysílání i na sítích vidět a znát,“ vysvětluje kreativní producentka ČT Andrea Majstorovičová, která tým Fokusu VM vede. „Díky Fokusu jsem se naučil dívat na ta témata z úhlů pohledu, které by mě dřív nenapadly. K prvním narozeninám Fokusu bych popřál to, aby bavil diváky, ať už na sociálních sítích, nebo v televizním vysílání, a aby taky bavil tým Fokusu tak, jak Fokus baví mě, abychom přežili i další rok,“ přeje si jeho moderátor Václav Moravec.