Škola, základ života nebo život, základ školy? Potřebuje společnost vzdělání nebo dělání? Jak se liší vědomosti od znalostí? Je vzdělání zboží? A proč lidé uprostřed informační smršti hloupnou? Sledujte Fokus Václava Moravce, tentokrát na téma Společnost (ne)vzdělanosti

Obsah dílu

Přehrát vše

Pozvání přijali:

  • Tomáš Halík – teolog a sociolog
  • Irena Eibenová – středoškolská pedagožka
  • Vladimíra Dvořáková – předsedkyně Akreditační komise
  • Daniel Münich – ekonom CERGE-EI
  • Stanislav Komárek – biolog a filozof
  • Ondřej Hausenblas – univerzitní pedagog

V úterý 9. února ve 20:00 na ČT24. Vysíláme z Ateliéru D Fakulty stavební ČVUT v Praze-Dejvicích.

Hosté a témata

Národ Komenského

Umí pedagogické fakulty vychovat učitele pro praxi? A dokáží jim vůbec vysvětlit, co a jak učit? Odpovídá středoškolská pedagožka Irena Eibenová.

Irena Eibenová

Irena Eibenová

Proč je důležité vzdělání? A proč vzdělanci? Mají v dnešní době vliv, anebo selhávají? Odpovídá teolog a sociolog Tomáš Halík.

Tomáš Halík

Tomáš Halík

Vzdělání jako byznys

Učíme se opravdu to, co potřebujeme? Není nás na univerzitách příliš? A má být vzdělání zadarmo? Odpovídá předsedkyně Akreditační komise Vladimíra Dvořáková.

Vladimíra Dvořáková

Vladimíra Dvořáková

Kolik nás vzdělávání stojí? Kdy se vrátí tyto investice? A můžeme si dovolit být nevzdělaní? Odpovídá ekonom CERGE-EI Daniel Münich.

Daniel Münich

Daniel Münich

Informace vs. znalosti

Jsme vůbec předurčeni k učení a vědění? Má se vzdělávání přizpůsobovat době? Jak důležité je charisma učitele? Odpovídá biolog a filozof Stanislav Komárek.

Stanislav Komárek

Stanislav Komárek

Umíme se kvalitně vzdělávat? Rozumíme všemu, co nás učí? A dokážeme vzdělání dobře využít? Odpovídá univerzitní pedagog Ondřej Hausenblas.

Ondřej Hausenblas

Ondřej Hausenblas

Stopáž120 minut
Rok výroby 2016
 ST