Co skutečně potřebujeme k životu? Máme se v naší spotřebě omezovat? Žijeme v přepychu vyhazování věcí? A jsme bezbranní vůči reklamě? Sledujte Fokus Václava Moravce, tentokrát na téma Doba konzumu

Obsah dílu

Přehrát vše

Pozvání přijali:

  • Tomáš Sedláček – ekonom
  • Michal Horáček – textař a antropolog
  • Ivo Možný – sociolog
  • Vanda Wolfová – marketingová expertka
  • Stanislav Gálik – psycholog a podnikatel
  • Ivo Kropáček – ekolog

Vysíláme v úterý 8. 3. z Národního technického muzea v Praze od 20:00 na ČT24.

Videovizitky

Sociolog prof. PhDr. Ivo Možný, CSc., se zabývá hlavně proměnami rodiny a sociální politiky. V letech 1969 – 1989 měl zakázáno přednášet na vysokých školách, v roce 1998 spoluzakládal Fakultu sociálních studií MU v Brně, do roku 2004 byl jejím děkanem. Mezi jeho nejznámější knihy patří mimo jiné Česká společnost. Nejdůležitější fakta o kvalitě našeho života (2002) a Rodina a společnost (2006).

Ivo Možný

Ivo Možný

Mgr. Michal Horáček, Ph.D. – podnikatel, hudebník, novinář a antropolog. V roce 1970 byl po zásahu StB vyloučen ze studia na Fakultě sociálních věd a publicistiky UK. V roce 1989 založil s Michaelem Kocábem iniciativu Most, která pomohla zprostředkovat jednání mezi komunisty a představiteli občanských iniciativ. V roce 1990 založil sázkovou společnost Fortuna, kde až do roku 2004 působil jako předseda představenstva. Napsal desítky hitů, mimo jiné pro Petra Hapku a Hanu Hegerovou.

Michal Horáček

Michal Horáček

PhDr. Tomáš Sedláček – ekonom, v letech 2001 až 2003 poradce prezidenta Václava Havla, nyní hlavní makroekonomický stratég ČSOB. Za svou knihu Ekonomie dobra a zla obdržel v roce 2012 Německou cenu za ekonomickou knihu. Přednáší ekonomii a dějiny ekonomických teorií na Fakultě sociálních věd UK a na University of New York in Prague.

Tomáš Sedláček

Tomáš Sedláček

Bc. Vanda Wolfová, MBA, marketingová expertka. V letech 1995 až 2014 působila v reklamní skupině Ogilvy: nejprve jako generální ředitelka české pobočky, poté jako Mission Director skupiny v Paříži a New Yorku a jako regionální ředitelka skupiny v Londýně. Od roku 2014 pracuje v pozici ředitelky pro agenturní sektor ve společnosti Google CR&SROV. V roce 2000 byla vyhlášena Ženou roku.

Vanda Wolfová

Vanda Wolfová

PhDr. Stanislav Gálik, psycholog a podnikatel. Přednáší na FF MU v Brně, napsal knihu Psychologie přesvědčování. Založil oděvní společnost Galard, v letech 2013 až 2015 řídil inovační centrum UNIFER v Brně.

Stanislav Gálik

Stanislav Gálik

Ing. Ivo Kropáček, odpadový expert Hnutí Duha. Věnuje se recyklačním službám domů a bytů a legislativě podporující prevenci odpadu, je autorem několika publikací v této oblasti a členem Rady odpadového hospodářství, poradní instituce ministerstva životního prostředí.

Ivo Kropáček

Ivo Kropáček

Stopáž120 minut
Rok výroby 2016
 ST