Eurovision Song Contest 2015

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přímý přenos druhého semifinálového kola evropské mezinárodní hudební soutěže z Vídně s účastí českých reprezentantů Marty Jandové a Václava Noida Bárty s písní Hope Never Dies. O postup do finále, které se koná 23. května, bude soupeřit 17 zemí. Vše rozhodnou i diváci České televize svými hlasy. Z rakouské Wiener Stadthalle komentuje Aleš Háma. Režie Kurt Pongratz

Video není k dispozici. » Videoarchiv

Marta Jandová a Václav Noid Bárta budou reprezentovat Česko na Eurosongu 2015

Jejich duet Hope Never Dies poslala do evropské soutěže, ze které v minulosti vzešly takové osobnosti evropské populární hudby jako Celine Dion, Olivia Newton-John či ABBA, odborná porota složená z publicistů, kritiků i aktivních muzikantů. Finále soutěže, která se letos koná v nedaleké Vídni, odvysílá ČT1 v přímém přenosu 23. května.

„Deset let jsem žila v Německu, kde se na Eurosong koukají všichni, včetně nejdrsnějších rockerů, kteří si k televizi koupí basu piv. Je to pro ně velký večer, nejspíš i proto, že tuto soutěž dvakrát vyhráli. Pro mě to tím pádem bude dvojnásob zajímavé, protože vím, že se na to spousta mých kamarádů v Německu bude dívat,“ říká Marta Jandová, se kterou souhlasí i Václav Noid Bárta: „Mám z toho obrovskou radost, je to pro mě čest. Budeme se společně s Martou snažit, abychom neudělali Česku ostudu. Eurosong je dobrá soutěž, jen u nás ještě není tak zakořeněná, ale od kamarádů, kteří žijí v zahraničí, vím, že ji tam strašně prožívají, je to pro ně událost a svátek.“

Jako interpreti, kteří na Eurosongu zastoupí Českou republiku, vzešli Marta Jandová a Václav Noid Bárta z výběru odborné poroty. „Domácí hudebníky jsme procházeli prakticky jednoho za druhým a dospěli jsme k tomu, že u podobné soutěže evropské publikum neřeší, jak je kdo u nás populární, ale jak je charismatický a jak zpívá. A těch lidí, za které by člověk dal ruku do ohně, tu není mnoho. V této soutěži má každý jenom jednu jedinou příležitost a ta trvá tři minuty,“ říká k výběru producent Ondřej Soukup.

Odborníci však vybírali nejen interprety, ale i skladbu, se kterou ve Vídni vystoupí. Osloveni pro to byli autoři z Česka i ze Slovenska. „Skladby, mezi kterými se rozhodovalo, byly podle mého názoru velmi vyrovnané. Nicméně Hope Never Dies, kterou jsme nakonec vybrali, byla i můj kandidát. Má hodně zvláštní a pěkný refrén, navíc je tam hezká a hodně překvapivá modulace. A když jsem ji slyšel, říkal jsem si, že když tohle udělají dobře, tak to zapůsobí,“ popisuje další ze členů poroty Michael Kocáb. Porota vybírala mezi skladbami, jejichž autory neznala, až po finálním rozhodnutí se dozvěděla, že za písní Hope Never Dies stojí i její budoucí interpret, Václav Noid Bárta.

V odborné porotě zasedli hudební publicista a novinář Honza Dědek, hledač talentů Martin Červinka, redaktorka Českého rozhlasu Jitka Benešová a hudebníci Michal Hrůza a Michael Kocáb.

Pozdrav Marty Jandové a Václava Noida Bárty

Letošní ročník soutěže Eurovision Song Contest 2015 se koná ve Vídni, Marta Jandová a Václav Noid Bárta na něm poprvé vystoupí v rámci druhého semifinálového kola. Obě semifinále odvysílá jako exkurz do světa současné hudební zábavy kanál ČT art 19. a 21. května. Finále pak budou moci diváci sledovat v přímém přenosu na ČT1 23. 5. Všechna kola soutěže bude přímo z Vídně pro české diváky komentovat Aleš Háma.

Stopáž: 120 minut – Rok výroby: 2015 – L
Žánr: Hudba
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Přehled dílů
Další zdroje
Kdo je…
Václav Noid Bárta
Václav Noid Bárta

zpěvák, hudební skladatel, textař, herec

* 27. 10. 1980

Marta Jandová
Marta Jandová

zpěvačka

* 13. 4. 1974