Je možné žít po boku člověka, který věří něčemu jinému než vy? A jaká úskalí a obohacení takové soužití přináší? Dokumentární seriál o lidech, kteří dokazují, že jinakost nemusí jen rozdělovat (2016). Připravili: J. Fišer, M. Rozbrojová, P. Kotrla a B. Jetelina

V posledním díle dokumentárního seriálu o trojici nábožensky smíšených párů nás čeká jejich první společné setkání. Budou se moci seznámit nejen se sebou, ale také s částí materiálů, které jsme o nich natočili. A i když se jejich pohledy na svět v mnohém liší, ukáže se, že se v mnoha směrech shodují.

Podzim přináší do rodiny Vladimíra a Romany podstatné změny – starší Karolínka začíná chodit do školky, mladší Vojta do jeslí a Romana se vrací do práce, což přináší do rodiny jisté změny. Ty podstatnější ale podle Romany nastaly již dříve a na Vladimíra měly z jejího pohledu velmi pozitivní dopad.

Před společným setkáním se ještě podíváme na to, jak Petr Klásek zareagoval na situaci spojenou s takzvanou uprchlickou krizí a vypravíme se s ním na Balkán, kde chtěl sám zjistit, jak se věci mají. Téma islámu se pak promítne i do společného setkání, protože Jan Blažek má i díky zahraničním vojenským misím osobní zkušenosti s životem v jiných kulturách. Závěrečný díl dokumentárního seriálu o lidech, pro které jinakost není nepřekonatelnou překážkou soužití.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 ST AD HD
ŽánrDokument