Po úspěchu disneyovského seriálu Sladký život Zacka a Codyho (2005–08) jeho tvůrci Danny Kallis, Jim Geoghan a Pamela Eells O'Connellová navázali na příběh dvojčat Zacka a Codyho Martinových odvozeným seriálem Sladký život na moři (2009–11), v němž chlapci cestují na lodi spolu s hotelovou dědičkou London Tiptonovou, farmářskou dívkou Bailey Pickettovou a další mládeží po světových mořích a navštěvují školu. Během plavby se podívají do zemí jako Itálie, Řecko, Indie nebo Spojené království, kde se seznamují s tamní kulturou a prožívají nejrůznější dobrodružství.

Hlavní postavy

Zack Martin (Dylan Sprouse) jedná obvykle bezhlavě a je hloupější z dvojčat. V důsledku vyčerpání všech peněz ze své i Codyho studentské karty pracuje v Juice Baru, Cody zase jako roznašeč ručníků. Zack není dobrý ve škole, ale podaří se mu školu absolvovat. Jde mu dobře sport, zvláště basketbal a fotbal. Někdy se chová sobecky, ale také se upřímně stará o svého bratra, i když to nedává tolik najevo. Flirtuje s většinou dívek na lodi s pozoruhodným šarmem a roztomilostí, i když málokdy zůstane s holkou déle než jeden díl.

Cody Martin (Cole Sprouse) je ten vzdělaný, sladký, vyzrálý, inteligentní, moudrý, pořádný a citlivý z dvojčat. Cody je výborným studentem, ale mizerným sportovcem. Je o deset minut mladší než Zack, a tak jej „musí“ poslouchat. Cody je často označován za Zacka, v tom případě je Zack velmi defenzivní. Stejně tak Cody při jejich zaměnění.

London Tiptonová (Brenda Songová) je ze čtyř hlavních dospívajících postav největším prominentem. Je dcerou Wilfreda Tiptona, multimiliardáře, který je vlastníkem řetězce hotelů, včetně bostonského Tiptonu a také lodi Tipton, na níž se plaví. London je sobecká, nepříjemná, naivní, pečlivá, co se týče jejího vzhledu, a často má hlavu úplně mimo.

Bailey Pickettová (Debby Ryanová) je chytrá dospívající dívka z fiktivního města Kettlecornu v Kansasu. Je velmi inteligentní, stejně jako Cody, a sdílí pokoj s bohatou London Tiptonovou, s níž se později skamarádí a stávají se z nich nejlepší přítelkyně. Bailey je také studentkou školy Sedmi moří, kam společně chodí se svými novými přáteli Codym, Zackem, London a Woodym.

Marion Moseby (Phill Lewis) je nervózní a vážný bývalý manažer hotelu Tipton ve Sladkém životě Zacka a Codyho, nyní je strážcem a manažerem na lodi Tipton. Mluví se širokou slovní zásobou v uhlazeném lidovém jazyce a je často na nervy ze Zacka a Codyho.