Pohádkový příběh o důvtipném soudci podle japonských legend.
Režie: Eugen Sokolovský ml. Scénář: Blanka Budínová. Hrají: Miroslav Donutil, Jaromír Dulava, Jiří Tomek, Stanislav Zindulka a další.

Moudrý japonský soudce Ooka (M. Donutil) dokáže svým důvtipem přijít na kloub i tomu nejsložitějšímu případu a spravedlivě tak rozsoudit každý spor. Vždy vyslechne obě strany – obchodníky, otroky i starosty, aby potom položil správně všechny otázky, občas použil i nějaký ten chyták a díky tomu mu nikdy neutekl žádný podvodník. Tak jako ve dvou případech, které tentokrát řeší. Nejdříve se jedná o šest štůčků ukradeného hedvábí, který měl mladý muž Jagoro (T. Turek) odnést do vedlejšího města. Jenže byl okraden. Kdo mu balík hedvábí vzal? To Ooka odhalí, stejně tak jako přinutí vypočítavého Tokubeie (J. Tomek), aby se postaral o svého starého otce, kterého se chtěl jako už nepotřebného zbavit. Teprve pak si konečně může vypít šálek svého oblíbeného čaje. Vynalézavý soudce Ooka Tadasuke byl skutečnou historickou postavou, žil na přelomu 17. a 18. století. Svým smyslem pro spravedlnost a pro svůj důvtip si získal srdce prostých Japonců. Jeho příběhy se vyprávějí a mají svou platnost a poučení dodnes. Pohádkový příběh byl natočen pro brněnské studio ČT, které právě slaví 60. narozeniny.

Režie: Eugen Sokolovský ml. Scénář: Blanka Budínová. Hrají: Miroslav Donutil, Jaromír Dulava, Jiří Tomek, Stanislav Zindulka a další.

Napište nám