Příběhy lidí z velkých měst

Aliya (34) pochází z Kazachstánu, Guillaume je Francouz. V době, kdy se náhodou potkali na letišti v Kyjevě, žili už oba v Praze. Byla to láska na první pohled. Následoval společný život, narození dcery. Avšak ve stejnou chvíli přišla i rána z čistého nebe. U Aliyi byl objeven obrovský zhoubný nádor a skoro nikdo jí nedával šanci na přežití. Jenže Aliya nemůže zemřít, má přece malou dcerku. Více než dva roky statečně bojuje a ačkoli se po léčbě musela úplně od začátku naučit chodit, teď aktivně navštěvuje taneční studio. Co však přinese budoucnost?

Jana, vizážistka a stylistka spolupracující s řadou tuzemských televizních stanic a filmových štábů, matka dvou dcer, se až po několika letech prožitých v pasti domácího násilí rozhodla jednat. K rozvodu musela dlouho sbírat síly, ale ani po něm se jí život moc nezklidnil. Dodnes čelí nejrůznějším soudním sporům. Nicméně, jak ona sama říká – „Co tě nezabije, to tě posílí.“ V roce 2013 založila neziskovou organizaci Isida Amenti, v rámci níž odstartovala kampaně proti domácímu násilí.

Ivan (34) žil velmi hektickým způsobem. Když nebyl v hospodě, kde mimo jiné hrál na akordeon, byl v posluchárně – studoval totiž dvě vysoké školy najednou. Bojoval za legalizaci marihuany, volný internet a proti správcům kolektivních autorských práv. Stal se prvním předsedou české Pirátské strany, která se stala jednou z nejúspěšnějších Pirátských stran na světě. Ale když se tento životní sprint začal negativně projevovat na jeho zdraví, řekl si: “Dost.“ Zklidnil se, rezignoval na předsednictví ve straně, přestal pít alkohol, začal posilovat a pod dozorem výživového poradce dokonce přibral na váze.

Stopáž25 minut
Rok výroby 2015
 P ST
ŽánrDokument