Několik zajímavostí na okraj

Olomoucký kriminalista bez manželky

Natáčení loupežného přepadení poštovního vozu v Olomouci se protáhlo do 4 hodin ráno. Kriminalista, který se natáčení účastnil, se vrací domů, kde jej čeká rozlícená manželka. Následují výčitky, nedůvěra v počestnost jeho jednání. Od té doby už spolu nežijí.

Chebský Vietnamec bez utajené minulosti a manželka z Prahy

Odvysílali jsme příběh zavražděné vietnamské prodavačky Hanky v Chebu, její partner vystupoval v obraze i s malým dítětem, které po ní zbylo, následně telefonovala nějaká žena z Prahy, že sice neví, kdo zavraždil dotyčnou paní, ale že ten Vietnamec, co s ní žil, je její manžel a dluží ji 400 tisíc korun. Díky nám už ví, kde ho hledat.

Lupič, který hraje kompars, prozrazen

Legendou se ve štábu stala historka o muži, jenž před lety na Ostravsku společně s dalším komplicem ukradl poštovní autobus se zásilkami a pak se čirou náhodou jako komparsista zúčastnil natáčení pořadu o tomto zločinu. Nakonec se sám usvědčil. V hospodě se totiž chlubil, že bude v televizi a vyprávěl podrobnosti, které v pořadu vůbec nezazněly. Případ jsme tehdy odvysílali, protože nám chyběli svědci. Velmi nás překvapilo, že pachatel byl přímo při natáčení rekonstrukce a pak se takto nechal dopadnout.

Lupič počtvrté

Praha-Nové Butovice (poprvé v dubnu 2004, pak v listopadu 2004, pak tutéž banku přepadl tři dny po odvysílání 29.3. 2005) vyjádřil se, že to udělal, aby o něm vysílali v televizi („Tak mě tady máte znovu!“) a když přepadl stejnou banku počtvrté nechal se slyšet: „ Stejně mě nedostanete!“

Dopadení vrahů staré paní Skohoutilové

Tělo zakopali vrazi na zahradě, zeť našel její tělesné ostatky náhodou, když zakládal pařeniště. Později se ukázalo, že smrt nešťastné ženy mají na svědomí manželé Stodolovi.