Milostné zmatky, velké životní naděje a trpké konce. Americká komedie (2003). Hrají: J. Biggs, Ch. Ricciová, W. Allen, S. Channingová, D. DeVito a další. Scénář a režie Woody Allen. V anglickém znění s titulky.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Hrdinou této romantické komedie je jednadvacetiletý židovský spisovatel Jerry Falk, který žije v New Yorku. Přestože mu nechybí dostatek komediálního talentu, má problémy jak s ním prorazit. Zásluhu na tom nese jeho excentrický a paranoidní učitel David, stejně jako agent Harvey, jenž má sice o sebe vysoké mínění, ale je značně nepraktický. Dalším kamenem úrazu je Jerryho přítelkyně Amanda. Od prvního okamžiku, kdy ji spatří, ví, že je do ní zamilován až po uši. Ale Amandiny početné neurózy, strach ze závazků a frustrace nejrůznějšího druhu brání tomu, aby byla Jerrymu nablízku, když to nejvíce potřebuje.

Režisér Woody Allen svůj příběh opět zaplnil řadou vtipných náhod, nehod a nedorozumění, stejně jako pečlivě vyváženou dávkou hořkosti, cynických narážek a jemného, ale místy i drsného slovního humoru. Postavu Jerryho ztvárnil Jason Biggs, poněkud svobodomyslnou Amandu hraje Christina Ricciová (Všichni moji muži, Ospalá díra) a úlohu stárnoucího spisovatele Davida Dobela vytvořil sám Woody Allen.

Woody Allen
filmový režisér, scenárista, spisovatel, dramatik, herec

Woody Allen

* 1. 12. 1935


Originální názevAnything Else
Stopáž104 minut
Rok výroby 2003
 T 4:3
ŽánrFilm