A jsou tu zpět! Paličatý nešika – anděl Petronel (I. Trojan) a poťouchlý čert Uriáš (J. Dvořák), který se náramně baví na jeho účet. Oblíbená vánoční pohádka o cestě za napravením alespoň jednoho hříšníka. Koprodukční snímek ČT. Dále hrají: Z. Kajnarová, D. Švehlík, O. Navrátil, Z. Stivínová, J. Bartoška, K. Issová, J. Štěpánková, J. Somr, J. Jirásková a další. Scénář L. Konášová. Kamera P. Polák. Režie J. Strach

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Pohádka Anděl Páně je přímo stvořená na Vánoce. Hned v úvodu nás zavede na samotná nebesa, kde Panna Maria peče vánoční cukroví, andělské sbory nacvičují Gloria a Ježíšek zlobí úplně stejně jako ostatní malí kluci. Hlavní hrdina pohádky, anděl Petronel, dostane důležitý úkol, zastat zaneprázdněného svatého Petra u nebeské brány. Právě tento úkol stoupne Petronelovi do hlavy a začne příchozí soudit přísněji než samotný Pán Bůh. A když později začne Pána Boha dokonce kárat, že to špatně zařídil, trest na sebe nenechá dlouho čekat. Dostane za úkol za jediný den najít a napravit alespoň jediného hříšníka, jinak propadne peklu. Petronel se plný sebevědomí vydá společně s čertem Uriášem na nejbližší hrad. Nejen že nikoho nenapraví, ale vlastní hloupostí uvrhne nevinné lidi do neštěstí. A tak z hraběte je žebrák, který čeká na popravu a chudá Dorotka si musí vzít správce?

Naštěstí tváří tvář lidskému trápení přijde Petronel konečně k rozumu a pochopí, že nic není tak jednoduché, jak se zdá. Teď musí napravit všechno, co způsobil a kdo ví, jestli mu vůbec zbude čas na splnění jeho vlastního úkolu?

Stopáž93 minut
Rok výroby 2005
 D ST AD HD

Všechny koprodukční filmy České televize