Letiště jako živý fungující organismus i mozaika profesí, které se podílejí na jeho chodu. Dokumentární cyklus ze zákulisí tohoto nablýskaného i tajuplného světa. Tentokrát poznáme práci letištního inženýra a včelaře Romana, dispečer letištních ploch Pavel nás pak proveze svým džípem, ale i smrští každodenních povinností. Režie D. Bonaventura

Pavel

Pavel vystudoval dopravní školu, ale k letadlům má blízko také díky svému koníčku, jímž je dokumentování a „sbírání“ raritních či luxusních interiérů dopravních letadel. Na letišti pracuje jako dispečer řízení letištních ploch - je to člověk, který musí vědět o čemkoliv, co se na místě vzletu a přistání letadel třeba jenom šustne a tak bezustání krouží ve svém voze po letištních plochách a hlídá, aby nikde nic nechybělo nebo naopak nic nepřebývalo.


Roman

Roman je letištní inženýr a také chovatel včel na letišti, což je projekt, díky němuž letiště ví, jestli zplodiny z letadel nekontaminují okolní životní prostředí. Byť sám nelétá, letectví má Romanova rodina v krvi – jeho dědeček byl v době druhé světové války leteckým esem britského královského letectva RAF, generál Karel Kuttelwascher, řečený „Kut“.


Stopáž40 minut
Rok výroby 2017
 P ST AD HD
ŽánrDokument