Videopozvánka

Videopozvánka

Dokumentární série o novodobých českých zločinech divákovi přiblíží známé i méně známé kriminální kauzy a případy z celé České republiky. Společně s tvůrci se seznámí a podívají na práci nejen různých policejních složek, ale i odborníků, jejichž práce je pro vyšetřování závažných případů také velmi důležitá. O případech budou hovořit nejen vyšetřující kriminalisté, ale i příbuzní obětí, soudní lékaři, forenzní odborníci, psychologové, atd. Právě díky skvělé práci kriminalistů a odborníků, kteří jsou přizváni ke spolupráci na vyšetřování, se vrazi a násilníci ze svých zločinů zpovídají u soudu a neuniknou trestu.

Jednotlivé případy cyklu budou divákovi přiblíženy exkluzivními archivními materiály z policejních rekonstrukcí, fotografiemi a natáčením na místech činu. Jsou dokumentární rekonstrukcí s mnohem větším množstvím detailů z vyšetřování. Zároveň jsou tyto případy i jedněmi z těch, které zásadně ovlivnily českou kriminalistiku, až už svým rozsahem, složitostí nebo novými postupy a kriminalistickými metodami.

Druhá řada tentokrát nabídne pohled například do vyšetřování případů vraha Kevina Dahlgrena, heparinového vraha Petra Zelenky, „Lesního vraha“ Viktora Kalivody, čtyřnásobné vraždy dětí v Širokém Dole, novoroční vraždy matky dvou dětí a vraždy bezdomovkyně. Ukáže, jak důležitý může být vyšetřovací pokus pro odhalení a dokázání vraždy, jak kriminalistům při vyšetřování pomáhají kamerové systémy, nutnost spolupráce a propojení s organizacemi jako je Interpol nebo jak důležitá je operativní práce a důkladné a přesné popsání trestného činu hned v jeho úvodní fázi.

Jednotlivé případy divákům představí a přiblíží moderátor Mirek Vaňura. Autory scénářů a režiséry cyklu jsou Mirek a Dana Vaňurovi.