Sen o lásce a kráse ve světě zloby a nenávisti. Celovečerní dokumentární film na motivy literárních textů zuřivého snílka Alexandra Grina. Představení bratří Formanů. Scénář, kamera, režie M. Janek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Filmový projekt režiséra Miroslava Janka vznikal za podpory společnosti Praha – kulturní město Evropy 2000. V té době vyplula nejprve na Vltavu a pak dál divadelní loď Divadla bratří Formanů s novou inscenací podle novely Alexandra Grina Nachové plachty. Film zachycuje nejen přípravu inscenace, ale také putování posádky a herců během zkoušek.

Sen o lásce a kráse ve světě zloby a nenávisti. Celovečerní film na motivy literárních textů zuřivého snílka Alexandra Grina a představení Divadla bratří Formanů. Volání mořských dálek. Touha po dobrodružství a nespoutané svobodě. Běsnění mořských živlů. Kořenitá vůně přístavišť.

Omamný zpěv sirén. Záhadné jevy pod mořskou hladinou. Divoké pitky. Bujné a drsné přátelství mezi námořníky ze všech koutů světa. To vše a možná více lze prožít ve filmu Nachové plachty.

Stopáž78 minut
Rok výroby 2001
 P ST
ŽánrDokument

Všechny koprodukční filmy České televize