Oblíbená Sade Adu okouzluje melancholií. Stačil jeden koncert v Praze a koncertní DVD Sade se stalo v ČR nejprodávanějším titulem

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Mimo šanson není moc interpretek, jež dokážou uhranout melancholií. Britské zpěvačce Sade Adu je tento způsob prezentace přirozený. Není to žádné krasosmutnění, ale uvěřitelný stesk, uvěřitelné texty. O lásce, touhách, ale i prohrách a rezignaci.

Její diskografie není obsáhlá. Za jedenatřicet let přichystala tato britská skladatelka pouhých šest alb. Dokonce poslední Soldier of Love vydala po desetileté „mateřské dovolené“. Dlouhá pauza nebyla znát. V Soldier of Love dokonale navázala na své předchozí desky. Směs soulu, popu, rhythm and blues a zase texty jdoucí z hloubi zadumané duše. Písně tvořila s „rodinnými přáteli“, jak sama říká své doprovodné kapele Sade. S muzikanty Stuartem Matthewmanem, Andrew Halem a Paulem S. Denmanem spolupracovala už na debutovém opusu Diamond Life (1984). Ve stejném složení je uvidíte i na pódiu z ontarijské koncertní haly, kde byl záznam 4. září 2011 pořízen. Koncert je po všech stránkách výjimečný. Nejen kvůli hitům Smooth Operator, No Ordinary Love, Jezebel nebo The Sweetest Taboo, ale především pro atmosféru. Dlouholetí spoluhráči ji přetvářejí jako lusknutím prstu a Sade Adu moc dobře ví, že nemusí tlačit na pilu. Její kultivované písně mají sílu uvnitř.

Originální názevSade - Bring Me Home Live 2011
Stopáž57 minut
Rok výroby 2011
 T HD
ŽánrHudba