ZZ Top - koncert z Texasu

Bezmála padesát let rozdávají lásku a mír. Rozuměj: pohodu a blues

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Hillovy a Gibbonsovy vousy toť tradiční marka ZZ Top. Stejně jako jednoduché kytarové riffy.

Možná trochu překvapivě ZZ Top – synonymum „chlapácké“ hudby – objevilo nejprve nejmladší publikum sledující první krůčky MTV v polovině osmdesátých let. Videoklipy Gimmy All Your Lovin’, Sharp Dressed Man nebo Rough Boy s krásnými ženami si oblíbili především uhrovití mladíčci. Dodnes se z této generace rekrutuje největší fanouškovská základna trojlístku z jihu USA.

Je s podivem, že koncertně tak zábavná skupina dosud nevydala koncertní album nebo dvd. Dluh splatila až v roce 2008. V jejím případě je těžké vybrat nejlepší koncertní seznam skladeb. Od konce šedesátých let, kdy vousáči z Texasu existují, mají našetřeno písní na několik koncertů, byť laikům se zdá, že hrají stále tentýž „kolovrátek“. Ovšem zasvěcení vědí…

Pro představení před kamerami vybrali koncertní sál Grand Prairie na předměstí Dallasu. Ano, vystoupení takřka na rodné hroudě. A jak vypadá koncert pro domácí? Bez konfet a rozmáchlých gest. Zůstalo jen blues, které od roku 1969 hrají ZZ Top osobitým a neopakovatelným stylem.

Originální názevZZ Top: Live From Texas
Stopáž60 minut
Rok výroby 2008
 T
ŽánrHudba