Vynikající slovenská zpěvačka a známý hudebník (2011). Režie V. Fatka

Gabriel Jonáš patří k předním klavíristům nejen slovenské, ale i evropské jazzové scény. V minulých desetiletích spolupracoval s řadou špičkových hráčů, namátkou: J. Stivín, L. Andršt, R. Balzar, G. Mirabassi, E. Viklický atd. Zpěvačka Silvia Josifoska se na slovenské hudební scéně pohybuje od roku 1994 – zpívala v různých folkových a bluesových formacích, spolupracovala např. s Jarkem Nohavicou na albu Moje smutné srdce. V současné době jí nejvíce zajímá jazz, blues, a soul. V těchto žánrech se také stala uznávanou interpretkou s jedinečným charakterem hlasu. Posluchače si dokáže zcela podmanit, střídá polohy od ocelově chladných nálad, po příjemnou, intimní, barovou atmosféru.

Silvia Josifoska a Gabriel Jonáš se pohybují na hranici několika žánrů, v jejich muzice cítíme jazzovou rafinovanost, funkovou radost, preciznost a jasnost formy, soulovou živočišnost, rockový drive. Gabriel Jonáš se vlastně stará o veškerou instrumentaci: programované bicí mu slouží jako přesný základ, do nějž vkládá bravurní struktury basových linek. Vše je završeno nápaditou improvizací pravé ruky.

Hudba tohoto dua přináší překvapení v podobě neotřelých úprav známých i méně známých skladeb, přináší radost z pódiové komunikace, radost z interpretační dovednosti. Srší energií, kterou jim mohou závidět daleko početnější kapely.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2011
ŽánrHudba