Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící

Obsah dílu

Přehrát vše

V ostravském vydání Křesťanského magazínu navštívíme olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera, jenž nám představí svou knihu nazvanou Zbožnost je užitečná ke všemu. Do Havířova se vypravíme za velikonočním Daránkem, tak se jmenuje nová charitní sbírka určená dětem ohroženým sociálním vyloučením. V seriálu o duchovních osobnostech severní Moravy a Slezska přiblížíme Vinzenze Braunera, faráře a starostu Zlatých Hor, jehož pohřeb v únoru 1943 se stal tichou protinacistickou demonstrací. Po internetu se zúčastníme koncertu rockové kapely Adobre, v jejímž středu najdete hned dva ředitele charit. A na závěr vám představíme Danu Mičolovou ze Zubří, která na dálku adoptovala indického studenta bohosloví.


Událost

Nová kniha arcibiskupa Jana Graubnera

V knížce „Zbožnost je užitečná ke všemu“ podává olomoucký arcibiskup Jan Graubner svědectví o tom, co prožíval na těle i na duchu během svého zápasu s onemocněním covid-19. To jej přivedlo k úvahám o základech duchovního života. Život s Bohem není strnulý, je to spíše pohyb od jednoho úkolu k dalšímu, zcela jinému. V tomto pohybu pak vnímáme lépe, jak spolu úzce souvisejí duchovní život a modlitba se zdravím fyzickým.

církev.cz: Vychází nová kniha arcibiskupa Jana Graubnera


Fenomén

Adopce na dálku

Říká se, že když Bůh někde zavře dveře, jinde otevře okno. Paní Dana vždy toužila po dítěti, toto přání se jí však nikdy nesplnilo. Jako aktivní křesťanka dnes pomáhá, kde se dá. Sama ovšem v těžkém období svého života ráda přijímala pomoc druhých. Protože mezi těmi, kteří jí v minulosti podali pomocnou ruku, byli i kněží, rozhodla se, že v rámci adopce na dálku neadoptuje dítě, ale pomůže financovat studia mladého bohoslovce v Indii.


Seriál

Vinzenz Brauner

V seriálu o významných kněžích severní Moravy a Slezska představuje svinovský farář, historik a prezident Charity Ostrava Jan Larisch mimořádné osobnosti první poloviny 20. století. Nalezneme mezi nimi Čechy, Poláky i Němce, které s regionem spojuje místo narození či pracovní nasazení. Dnešní díl je věnován Vinzenzi Braunerovi, jehož pohřeb ve Zlatách Horách v únoru 1943 se stal tichou protinacistickou demonstrací.

P. Vinzenz Brauner


Doporučujeme

Kapela Adobre

Hned dva ředitelé charit spolu hrají v rockové kapele. Martin Pražák stojí v čele Charity Ostrava, Lukáš Curylo je ředitelem Charity České republiky. Jejich skupina s ostravsky laděným názvem Adobre vznikla počátkem roku 2007. Kapela hraje skladby s výhradně českými filosoficko-duchovními texty. S mírnou nadsázkou můžeme toto hudební uskupení zařadit mezi kapely produkující avantgardní rock.

Adobre


Navštívili jsme

Charita Ostrava

Beránek zvaný Daránek pomáhá dětem, aby to ti nejmenší měli co nejlehčí. Je darem, který pomáhá, symbolem jara lidského života, nevinného a bezbranného dětství, ale i nadějí na nový začátek. Přináší jim totiž to, co opravdu potřebují – bezpečí domova, potřebnou péči i rovné šance na startu do života – protože dobře rozumí jejich potřebám.

Daránek dětem


Stopáž26 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD