26 minut
Křesťanský magazín

13. květen 2018

Obsah dílu

Benefiční koncert „Vstaň a choď“ — Křížová cesta v Bílovci — Kostel sv. Anny v Zabrze — 24 hodin s Biblí — Přehlídka církevních středních škol

Části dílu

01:19
Benefiční koncert „Vstaň a choď“
  V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Ostravě-Třebovicích se uskutečnil benefiční koncert na podporu handicapovaných v projektu „Vstaň a choď“. Název projektu má svůj původ v Bibli a podle organizátorů by se dal volně parafrázovat jako „neseď, nefňukej, najdi své poslání a naplň ho“. Členové společenství se snaží povzbudit a připravit „jezdící“, aby mohli sloužit přímluvnou modlitbou či svědectvím všude tam, kde je Pán postaví nebo spíše posadí.
  05:59
  Křížová cesta v Bílovci
   Poblíž Bílovce na Novojičínsku byla dokončena a slavnostně požehnána nová křížová cesta. Jedná se o první venkovní křížovou cestu v Moravskoslezském kraji, která vznikla v tomto tisíciletí. Jednotlivá zastavení jsou vysoká dva metry a jsou vytvořena z kovu v kombinaci s betonem. Autory kalvárie se stali bílovečtí architekti Tereza Hozová a David Grabec. Oblíbená výletní trasa „Hubleska“ ležící mezi Bílovcem a Bílovem tak kromě rekreačního poslání dostala také rozměr duchovní.
   10:17
   Kostel sv. Anny v Zabrze
    V seriálu o novogotické sakrální architektuře nás jeho průvodce Jiří Jung pozve do jihopolského Zabrze, kde stojí kostel sv. Anny. V roce 1889, kdy žilo v Zabrze více než dvanáct tisíc věřících, začal kněz Henryk Neumann usilovat o vybudování nového kostela, který by nesl jméno svaté Anny. Stavební práce započaly 14. dubna 1897 a již 10. října 1900 kardinál Kopp z Vratislavi svatostánek slavnostně vysvětil. Historik Jiří Jung přibližuje stavební i poválečnou historii kostela.
    14:36
    24 hodin s Biblí
     Celodenní a celonoční čtení Bible je unikátním projektem, který se v Olomouci stal tradicí. Letos se tak Bible četla již pošesté, tentokrát v prostorách kaple sv. Jeronýma v prvním patře tamější radnice. Akci, která proběhla v rámci unikátního projektu „Paschalia Olomoucensiae“, který oživuje kulturu v Olomouci a navazuje na historické a kulturní tradice regionu, uspořádali České katolické biblické dílo, Římskokatolická farnost sv. Mořice a Dcery sv. Pavla.
     19:48
     Soutěž
      20:41
      Přehlídka církevních středních škol
       V Odrách letos proběhla již pětadvacátá přehlídka církevních středních škol. Stejně jako v minulých letech akci organizovala oderská Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola svaté Anežky České. Letos vystoupili studenti s celkem devadesáti šesti představeními z oblasti hudební, recitační, dramatické i taneční. Po slavnostní mši svaté biskup František Václav Lobkowicz vyznamenal třináct osobností, které se o vybudování úspěšné tradice zasloužily.
       Přehrát celé video
       Stopáž27 minut
       Další díl
       20. květen 2018

       Přehled dílů

       728 dostupných
       Stopáž27 minut

       25. únor

       Bude katolická církev nově žehnat i homosexuálním svazkům? A co si v plzeňské diecézi slibují od tříletého synodního procesu?

       25. 2. 2024 na ČT2
       Stopáž27 minut

       18. únor

       Výstava Květy trpělivosti — Páter Albín Jaroslav Kvita — Ceciliánské varhany v Hodolanech — Zpěvačka Monika Kanioková — Charitní středisko Gabriel

       18. 2. 2024 na ČT2
       Stopáž27 minut

       11. únor

       Na úvod představíme hagioterapii – psychoterapeutickou metodu, která staví na biblických příbězích a kterou nabízejí v jihlavské charitě. Dále vás seznámíme se spolkem Respekt a tolerance, který stojí za záchranou synagogy v Lošticích a navštívíme Centrum Kopretina ve Velkém Meziříčí. Na závěr vás pozveme do muzea v Chrasti, kde je vystavena kopie Ďáblovy bible.

       11. 2. 2024 na ČT2
       Stopáž27 minut

       4. únor

       Tříkrálová sbírka — Duchovní Adolf Kajpr — Stanislav Přibyl — Projekt Nadace sester Boromejek - „Maňásek“

       4. 2. 2024 na ČT2
       Stopáž26 minut

       28. leden

       Tříkrálová sbírka — Aliančního týdne modliteb — Sociálně terapeutickou dílna Buřinka v Rýmařově — Zrekonstruovaný kostel svaté Markéty v Jaroměřicích nad Rokytnou

       28. 1. 2024 na ČT2
       Stopáž26 minut

       21. leden

       Světlo posvátné noci — Tříkrálová sbírka — Varhanní pozitivy — Sofia Prousali a vladyka Simeon — Centrum pro rodinu a sociální péči

       21. 1. 2024 na ČT2
       Stopáž27 minut

       14. leden

       Novohradské hory

       14. 1. 2024 na ČT2
       Stopáž27 minut

       7. leden

       Reportáž ze slavnostní bohoslužby, kterou se znovu otevřel veřejnosti kostel sv. Ignáce v Jihlavě. Dále představíme knihovnu brněnského biskupství a zavítáme do společenství Slovo života, které funguje v Brně už víc než třicet let. Na závěr navštívíme unikátní farní muzeum v obci Kondrac.

       7. 1. 2024 na ČT2
       Stopáž26 minut

       17. prosinec 2023

       O betlémech a betlémářství

       17. 12. 2023 na ČT2
       Stopáž27 minut

       10. prosinec 2023

       Rybova Česká mše vánoční s koledami Adama Václava Michny z Otradovic — Vánočně vyzdobené Vila Stiassni — Betlémy z Valašska — Vánoční zamyšlení brněnského biskupa Pavla Konzbula

       10. 12. 2023 na ČT2

       Křesťanský magazín na sociálních sítích

       Napište nám