Křesťanský magazín

13. květen 2018

Obsah dílu

Benefiční koncert „Vstaň a choď“ — Křížová cesta v Bílovci — Kostel sv. Anny v Zabrze — 24 hodin s Biblí — Přehlídka církevních středních škol

Části dílu

01:19
Benefiční koncert „Vstaň a choď“
  V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Ostravě-Třebovicích se uskutečnil benefiční koncert na podporu handicapovaných v projektu „Vstaň a choď“. Název projektu má svůj původ v Bibli a podle organizátorů by se dal volně parafrázovat jako „neseď, nefňukej, najdi své poslání a naplň ho“. Členové společenství se snaží povzbudit a připravit „jezdící“, aby mohli sloužit přímluvnou modlitbou či svědectvím všude tam, kde je Pán postaví nebo spíše posadí.
  05:59
  Křížová cesta v Bílovci
   Poblíž Bílovce na Novojičínsku byla dokončena a slavnostně požehnána nová křížová cesta. Jedná se o první venkovní křížovou cestu v Moravskoslezském kraji, která vznikla v tomto tisíciletí. Jednotlivá zastavení jsou vysoká dva metry a jsou vytvořena z kovu v kombinaci s betonem. Autory kalvárie se stali bílovečtí architekti Tereza Hozová a David Grabec. Oblíbená výletní trasa „Hubleska“ ležící mezi Bílovcem a Bílovem tak kromě rekreačního poslání dostala také rozměr duchovní.
   10:17
   Kostel sv. Anny v Zabrze
    V seriálu o novogotické sakrální architektuře nás jeho průvodce Jiří Jung pozve do jihopolského Zabrze, kde stojí kostel sv. Anny. V roce 1889, kdy žilo v Zabrze více než dvanáct tisíc věřících, začal kněz Henryk Neumann usilovat o vybudování nového kostela, který by nesl jméno svaté Anny. Stavební práce započaly 14. dubna 1897 a již 10. října 1900 kardinál Kopp z Vratislavi svatostánek slavnostně vysvětil. Historik Jiří Jung přibližuje stavební i poválečnou historii kostela.
    14:36
    24 hodin s Biblí
     Celodenní a celonoční čtení Bible je unikátním projektem, který se v Olomouci stal tradicí. Letos se tak Bible četla již pošesté, tentokrát v prostorách kaple sv. Jeronýma v prvním patře tamější radnice. Akci, která proběhla v rámci unikátního projektu „Paschalia Olomoucensiae“, který oživuje kulturu v Olomouci a navazuje na historické a kulturní tradice regionu, uspořádali České katolické biblické dílo, Římskokatolická farnost sv. Mořice a Dcery sv. Pavla.
     19:48
     Soutěž
      20:41
      Přehlídka církevních středních škol
       V Odrách letos proběhla již pětadvacátá přehlídka církevních středních škol. Stejně jako v minulých letech akci organizovala oderská Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola svaté Anežky České. Letos vystoupili studenti s celkem devadesáti šesti představeními z oblasti hudební, recitační, dramatické i taneční. Po slavnostní mši svaté biskup František Václav Lobkowicz vyznamenal třináct osobností, které se o vybudování úspěšné tradice zasloužily.
       Přehrát celé video
       Stopáž27 minut
       Další díl
       20. květen 2018

       Přehled dílů

       700 dostupných
       Stopáž27 minut

       28. květen

       Setkání katolické mládeže — Charitativní projekt „Mary's meals“ — Restaurátorské práce ve vyškovské synagoze — Arcidiecézní muzeum Olomouc — Pozvánky

       28. 5. 2023 na ČT2
       Stopáž27 minut

       21. květen

       Celorepublikové Dny dobrovolnictví, náměstí kardinála Tomáška v Ostravě-Svinově, varhany na hradě Bouzově, Ministrantský den v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci a Komunitní centrum P. Josefa Peče ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

       21. 5. 2023 na ČT2
       Stopáž27 minut

       14. květen

       Jan Vávra v dalším cestovatelském magazínu zavede diváky na sever Čech. České Švýcarsko, Děčínsko a Českolipsko skrývá řadu pozoruhodných míst propojených s duchovními tradicemi tohoto regionu.

       14. 5. 2023 na ČT2
       Stopáž26 minut

       7. květen

       Velikonoční festival duchovní hudby — Jihomoravská Klentnice — Obnova fary v Zaječí — Expozice „Na jevišti světa"

       7. 5. 2023 na ČT2
       Stopáž26 minut

       23. duben

       Velkopáteční umývání, pomoc ukrajinským uprchlíkům, varhany v olomouckém Husově sboru, nová sezona v Arcibiskupském paláci v Olomouci, zdravotní sestra Marcela Dedková.

       23. 4. 2023 na ČT2
       Stopáž27 minut

       16. duben

       Na úvod připomeneme výročí narození biskupa Jednoty bratrské – Jana Blahoslava a také představíme online projekt s názvem HledámBoha.cz. Navštívíme chráněnou dílnu v Paloníně, kde vznikají velikonoční paškály a dílnu, kde společně tvoří řezbář a pernikář.

       16. 4. 2023 na ČT2

       Křesťanský magazín na sociálních sítích

       Napište nám