Obsah dílu

Sejdeme se v katedrále — Mons. Josef Gazda — Kostel svatého archanděla Michaela v Pawłově — Taneční skupina Rut — Centrum pro rodinu a sociální péči

Části dílu

01:30
Sejdeme se v katedrále
  Udělat něco pro druhé, protáhnout tělo a ještě najít budoucího partnera. A to vše během jednoho dne. Tak by se dal vyjádřit obsah netradiční seznamovací akce, která proběhla v olomouckém dómu. Vítáni byli všichni zájemci z řad katolíků a katoliček ve věku mezi třiceti a pětačtyřiceti lety. U práce a popovídání mohli nezadaní věřící lépe poznat nové přátele a možná i toho, s kým bude jejich život „kompletní“.
  05:53
  Mons. Josef Gazda
   10:17
   Kostel svatého archanděla Michaela v Pawłově
    V seriálu o novogotické sakrální architektuře nás historik Jiří Jung pozve do polského Pawłowa, kde byl v patnáctém století postaven dřevěný kostel Matky Boží se vzácným vyřezávaným oltářem. V roce 1913 byl svatostánek ovšem rozebrán a na jeho místě byl zbudován cihlový neogotický stánek svatého archanděla Michaela, k jehož cti se dodnes pořádají pravidelné poutě, jak dodává duchovní správce P. Wiktor Stanisław Łopuch.
    15:37
    Soutěž
     16:24
     Taneční skupina Rut
      Taneční skupina Rut je jedním z prvních souborů židovské kultury u nás. Za více než dvacetiletou existenci souboru zde tančilo na pětašedesát členů a členek. Na pozadí vystoupení souboru v kulturním středisku vypráví o skupině jeho umělecká vedoucí Eva Štefková i další frekventanti. Prostějovský soubor ovlivňuje celé rodiny, zájem členů o Izrael podnítil i příbuzné, aby se o židovství a židovský stát začali více zajímat.
      21:19
      Centrum pro rodinu a sociální péči
       Centrum pro rodinu a sociální péči vzniklo v roce 1993 v Ostravě z popudu manželů Zajíčkových. Ředitel centra Jan Zajíček vypráví o motivaci k založení organizace: mnoho rodin nenacházelo odpovědi na složité situace v rodinách, navíc fakticky neexistovala literatura na dané téma. Dnes aktivity centra pokrývají široké spektrum rodin a jednotlivců od malých dětí přes manželské páry až po seniory.
       Přehrát celé video
       Stopáž27 minut
       Další díl
       15. duben 2018

       Přehled dílů

       700 dostupných
       Stopáž27 minut

       28. květen

       Setkání katolické mládeže — Charitativní projekt „Mary's meals“ — Restaurátorské práce ve vyškovské synagoze — Arcidiecézní muzeum Olomouc — Pozvánky

       28. 5. 2023 na ČT2
       Stopáž27 minut

       21. květen

       Celorepublikové Dny dobrovolnictví, náměstí kardinála Tomáška v Ostravě-Svinově, varhany na hradě Bouzově, Ministrantský den v Arcibiskupském kněžském semináři v Olomouci a Komunitní centrum P. Josefa Peče ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

       21. 5. 2023 na ČT2
       Stopáž27 minut

       14. květen

       Jan Vávra v dalším cestovatelském magazínu zavede diváky na sever Čech. České Švýcarsko, Děčínsko a Českolipsko skrývá řadu pozoruhodných míst propojených s duchovními tradicemi tohoto regionu.

       14. 5. 2023 na ČT2
       Stopáž26 minut

       7. květen

       Velikonoční festival duchovní hudby — Jihomoravská Klentnice — Obnova fary v Zaječí — Expozice „Na jevišti světa"

       7. 5. 2023 na ČT2
       Stopáž26 minut

       23. duben

       Velkopáteční umývání, pomoc ukrajinským uprchlíkům, varhany v olomouckém Husově sboru, nová sezona v Arcibiskupském paláci v Olomouci, zdravotní sestra Marcela Dedková.

       23. 4. 2023 na ČT2
       Stopáž27 minut

       16. duben

       Na úvod připomeneme výročí narození biskupa Jednoty bratrské – Jana Blahoslava a také představíme online projekt s názvem HledámBoha.cz. Navštívíme chráněnou dílnu v Paloníně, kde vznikají velikonoční paškály a dílnu, kde společně tvoří řezbář a pernikář.

       16. 4. 2023 na ČT2

       Křesťanský magazín na sociálních sítích

       Napište nám