Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Vychodilová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu zavítáme na jižní Moravu do oblastí postižených tornádem, které zasáhlo do života stovkám lidí. Katastrofa ale měla i jednu kladnou stránku – přinesla obrovskou vlnu solidarity a ukázala, kolik lidí je ochotných nezištně pomoct svému bližnímu. Řada z nich v oblasti pomáhá ještě i teď. Dále představíme interaktivního průvodce s názvem Olomouc židovská, který by měl připomenout významné osobnosti i aktivity olomoucké židovské obce. Také navštívíme dřevěný kostel ve Slavoňově, vesničce vzdálené asi 4 kilometry od Nového města nad Metují. Kostel svatého Jana Křtitele, který býval původně utrakvistický, patří k nejstarším památkám svého druhu u nás. A pozveme vás do Švandova divadla na hru Adamova jablka. Divákovi ukazuje, že ne všechno a ne všechny můžeme roztřídit do kategorií dobro a zlo a že pravda někdy není to nejdůležitější, ale daleko podstatnější je to, čemu věříme. Pořadem provází Petra Vychodilová.


Pomoc organizací lidem zasažených tornádem

Už čtyři měsíce uplynuly ode dne, kdy jižní Moravu postihl nezvyklý ničivý živel. Tornádo zasáhlo do života stovkám lidí, připravilo je o majetek, o domovy a některé bohužel i o životy. Katastrofa ale měla i jednu kladnou stránku – přinesla obrovskou vlnu solidarity a ukázala, kolik lidí je ochotných nezištně pomoct svému bližnímu. Řada z nich v oblasti pomáhá ještě i teď.

Autor reportáže: Zuzana Petrů


Olomouc židovská –⁠ interaktivní průvodce

Významné osobnosti i aktivity olomoucké židovské obce má nově připomenout mobilní aplikace s mapou, v rámci které turisté navštíví na dvacet stanovišť po celém městě. Interaktivní průvodce s názvem Olomouc židovská, na kterém se podílela Univerzita Palackého a Muzeum umění, zachycuje kulturní a intelektuální dědictví židovské komunity a představuje i dosud nepublikované zajímavosti ze života místních židovských obyvatel.

Na univerzitě vznikla interaktivní mapa dějin židovské komunity v Olomouci

Autor reportáže: Josef Fišer


Dřevěný kostel ve Slavoňově

Dřevěný kostel ve Slavoňově, vesničce vzdálené asi 4 kilometry od Nového města nad Metují, ročně láká davy turistů, kteří obdivují nejen jeho architekturu, ale především jeho nádhernou vnitřní výmalbu. Kostel svatého Jana Křtitele, který býval původně utrakvistický, patří k nejstarším památkám svého druhu u nás.

Obec Slavoňov

Autor reportáže: Josef Fišer


Adamova jablka, Švandovo divadlo

Ve Švandově divadle v Praze nastudovali hru Adamova jablka. Jde o adaptaci stejnojmenného filmu, který podle vlastního scénáře natočil dánský režisér Anders Thomas Jensen. Divákovi ukazuje, že ne všechno a ne všechny můžeme roztřídit do kategorií dobro a zlo a že pravda někdy není to nejdůležitější, ale daleko podstatnější je to, čemu věříme.

Adamova jablka

Autor reportáže: Zuzana Petrů


Stopáž26 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD