Radosti a strasti života víry. Magazín nejen pro věřící. Uvádí P. Vychodilová

Obsah dílu

Přehrát vše

V úvodu magazínu navštívíme nové sídlo Radia Proglas a zavzpomínáme na 25 let jeho existence, představíme pražský Tyrannus Hall – křesťanskou kolej pro studenty neteologických oborů, seznámíme vás s youtuberem Petrem Kadlecem a na závěr se vypravíme do Tetína, kde před nedávnem vzniklo Komunitní centrum svaté Ludmily. Pořadem provází Petra Vychodilová.


Byli jsme při tom

25 let Radia Proglas v nových prostorách

Po 25 letech vysílání se nejstarší studio křesťanského rádia Proglas dočká nových prostor. Ty stávající v budově Biskupského gymnázia v Brně už jsou mu malé. Rádiu za čtvrtstoletí existence přibylo vyráběných pořadů, a tedy i zaměstnanců. Všichni se teď přestěhují do areálu známého jako První brněnská, kde budou mít k dispozici prostorné zázemí, větší studio i rozhlasovou kapli, odkud se budou vysílat bohoslužby.

Proglas

Autor reportáže: Zuzana Petrů


Představujeme

Pražský Tyrannus Hall

Před dvaceti lety otevřela první evropská křesťanská kolej pro studenty neteologických oborů, Pražský Tyrannus Hall. U nás jej spravuje Církev bratrská, ubytovat se zde ale mohou vysokoškoláci i z jiných křesťanských církví. V Tyrannus Hall se učí o životě Krista a zároveň budují komunitu postavenou na pevných vzájemných vztazích. Myšlenka učednických kolejí se zrodila v Asii před víc než sedmdesáti lety.

Pražský Tyrannus Hall

Autor reportáže: Veronika Kvaková


Seznamte se

Youtuber Petr Kadlec

Když se řekne youtuber, mnoho lidí si stále představí teenagera, který na internetu zprostředkovává banální zážitky ze svého každodenního života. Petr Kadlec je také youtuber, zároveň je ale lektor primární prevence na základních a středních školách. Ve svých videích se proto věnuje důležitým tématům a snaží se mladým lidem pomoci s orientací v dnešním světě.

Autor reportáže: Petr Kotrla


Navštívili jsme

Sdružení svaté Ludmily na Tetíně

Obec Tetín ležící kousek od Berouna láká svými památkami i nádhernými výhledy do údolí Berounky. Vesnice o necelé tisícovce obyvatel se chlubí hned třemi kostely, zříceninou hradu a taky historií sahající až do doby paleolitu. Ještě donedávna ale postrádala místo společného setkávání, komunitní zábavy i odpočinku. Po mnohaletém úsilí místních se letos v srpnu podařilo otevřít Komunitní centrum svaté Ludmily. To plánuje povzbudit kulturní i společenský život v obci a přilákat na poutní místo lidi z celé republiky.

Sdružení sv. Ludmily na Tetíně

Autor reportáže: Veronika Kvaková


Stopáž26 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD