Nahrávám video
Křesťanský magazín

27. září 2020

Obsah dílu

Kostel Lesná — Vranovská Madona — Varhanář — Divadlo Ztracený ráj

Části dílu

00:45
Kostel Lesná
  Víc než padesát let čekali na svůj svatostánek obyvatelé městské části Brno-Lesná. Jejich přání se letos konečně splnilo – už od května se můžou scházet na bohoslužbách v novém kostele zasvěceném řeholní sestře Marii Restitutě Kafkové. Kostel, který si věřící z lesenské farnosti doslova vybojovali a sami na něj našetřili, dostal 12. září požehnání.
  06:42
  Vranovská Madona
   Poutní místo ve Vranově u Brna letos slaví 780. výročí svého založení, a při té příležitosti se bratři pauláni rozhodli vyřezat kopii zázračné Panny Marie Vranovské, jejíž originál zdobí oltář kostela. Kopie gotické sochy putuje po rodinách a poslední prázdninový víkend absolvovala s farníky děkovnou pouť po staré pěší stezce z České až na Vranov.
   12:32
   Varhanář
    Zvuk varhan ho přitahoval odmalička, a nakonec ho provází celým životem. Sbormistr, varhaník, a hlavně varhanář Marek Vorlíček má ve své dílně v Třebovicích nedaleko Domažlic opravdové skvosty, nástroje staré staletí.
    18:56
    Divadlo Ztracený ráj
     Do odvážného projektu se pustil režisér Dodo Gombár – na jeviště převedl Ztracený ráj anglického básníka Johna Miltona. A přestože tato rozsáhlá epická báseň ze 17. století vypráví o vyhnání člověka z Ráje, hraje se tu i o člověku současném - a o jeho opakovaném porušování slibů a dohod. Je to tím, že jsme stále zatíženi prvotním hříchem Adama a Evy? Odpověď hledal tvůrčí tým Městského divadla Brno.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     4. říjen 2020

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám