27 minut
Křesťanský magazín

27. září 2020

Obsah dílu

Kostel Lesná — Vranovská Madona — Varhanář — Divadlo Ztracený ráj

Části dílu

00:45
Kostel Lesná
  Víc než padesát let čekali na svůj svatostánek obyvatelé městské části Brno-Lesná. Jejich přání se letos konečně splnilo – už od května se můžou scházet na bohoslužbách v novém kostele zasvěceném řeholní sestře Marii Restitutě Kafkové. Kostel, který si věřící z lesenské farnosti doslova vybojovali a sami na něj našetřili, dostal 12. září požehnání.
  06:42
  Vranovská Madona
   Poutní místo ve Vranově u Brna letos slaví 780. výročí svého založení, a při té příležitosti se bratři pauláni rozhodli vyřezat kopii zázračné Panny Marie Vranovské, jejíž originál zdobí oltář kostela. Kopie gotické sochy putuje po rodinách a poslední prázdninový víkend absolvovala s farníky děkovnou pouť po staré pěší stezce z České až na Vranov.
   12:32
   Varhanář
    Zvuk varhan ho přitahoval odmalička, a nakonec ho provází celým životem. Sbormistr, varhaník, a hlavně varhanář Marek Vorlíček má ve své dílně v Třebovicích nedaleko Domažlic opravdové skvosty, nástroje staré staletí.
    18:56
    Divadlo Ztracený ráj
     Do odvážného projektu se pustil režisér Dodo Gombár – na jeviště převedl Ztracený ráj anglického básníka Johna Miltona. A přestože tato rozsáhlá epická báseň ze 17. století vypráví o vyhnání člověka z Ráje, hraje se tu i o člověku současném - a o jeho opakovaném porušování slibů a dohod. Je to tím, že jsme stále zatíženi prvotním hříchem Adama a Evy? Odpověď hledal tvůrčí tým Městského divadla Brno.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     4. říjen 2020

     Přehled dílů

     717 dostupných
     Stopáž26 minut

     26. listopad

     Krvavé konflikty ve světě — Benefiční koncert na podporu nových varhan do chrámu sv. Víta — Církevní rekreační a ubytovací zařízení

     26. 11. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     19. listopad

     Na úvod přineseme reportáž ze zasedání České biskupské konference ve Vranově u Brna. Dále navštívíme židovský hřbitov v Miroslavi, kde přes třicet let pomáhají s jeho opravami a udržováním kromě místních evangelíků i dobrovolníci z Německa, zavítáme na kurz tvorby ikon a na závěr se podíváme, jak studenti Stojanova gymnázia na Velehradě pomáhají s opravou nedaleké fary

     19. 11. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     12. listopad

     Česko - Vatikánská smlouva — Pohřební ateliéer — Horská ubytovací zařízení provozovaná církvemi — Kurzy Alfa

     12. 11. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     5. listopad

     Vivat Priessnitz, Kostelík v horách, varhany u sv. Mořice v Olomouci, blahoslavená rodina Ulmových a mobilní hospic Charity Zábřeh.

     5. 11. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     29. říjen

     Na úvod zavítáme do Vranova u Brna, kde působí Sestry od andělů. Ve vile Löw-Beer v Brně představíme novou expozici Židé na Moravě – vila a její obyvatelé. Seznámíme vás s Květoslavou Sukupčákovou z Javorníku nad Veličkou, která se věnuje vyšívání farářských tabulek a navštívíme husitský sbor kněze Ambrože v Hradci Králové, kde vzniká jediná zvonohra u nás s koncertními parametry.

     29. 10. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     22. říjen

     Oslavy 130. výročí vysvěcení kostela sv. Ludmily — Poutní místo Římov — Dům sv. Antonína v Moravských Budějovicích — Svatohubertské slavnosti na Kuksu

     22. 10. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     15. říjen

     Na úvod se podíváme na Velehrad, kde koncem září vyvrcholily oslavy stého výročí úmrtí olomouckého arcibiskupa Stojana. Také zavítáme na druhý ročník festivalu Štetlfest a představíme cyklorikšu, která slouží klientům brněnské charity. Na závěr navštívíme bývalou evangelickou jednotřídku v Horní Krupé na Vysočině, z které je dnes ekologické centrum.

     15. 10. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     8. říjen

     Vídeňský arcibiskup v Olomouci, Evangelický den SCEAV, varhany v Prostřední Bečvě, evangelický farář Miloš Vavrečka a Charitní dům sv. Václava

     8. 10. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     1. říjen

     Na úvod přineseme reportáž ze slavnostního požehnání kopie kaple Zjevení v Koclířově a z poutě rodin brněnské diecéze. Připomeneme 700 let od založení kláštera na Starém Brně a ohlédneme se za 30 lety působení polského kněze Zbigniewa Czendlika v Česku.

     1. 10. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     24. září

     Jak jsou přijímány ženy jako představitelky církevních společenství? Signalizují změny ve vedení kněžských seminářů novou cestu ve výchově kněžského dorostu? A jaké dozvuky mají Světové dny mládeže v Lisabonu?

     24. 9. 2023 na ČT2

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám