27 minut
Křesťanský magazín

27. září 2020

Obsah dílu

Kostel Lesná — Vranovská Madona — Varhanář — Divadlo Ztracený ráj

Části dílu

00:45
Kostel Lesná
  Víc než padesát let čekali na svůj svatostánek obyvatelé městské části Brno-Lesná. Jejich přání se letos konečně splnilo – už od května se můžou scházet na bohoslužbách v novém kostele zasvěceném řeholní sestře Marii Restitutě Kafkové. Kostel, který si věřící z lesenské farnosti doslova vybojovali a sami na něj našetřili, dostal 12. září požehnání.
  06:42
  Vranovská Madona
   Poutní místo ve Vranově u Brna letos slaví 780. výročí svého založení, a při té příležitosti se bratři pauláni rozhodli vyřezat kopii zázračné Panny Marie Vranovské, jejíž originál zdobí oltář kostela. Kopie gotické sochy putuje po rodinách a poslední prázdninový víkend absolvovala s farníky děkovnou pouť po staré pěší stezce z České až na Vranov.
   12:32
   Varhanář
    Zvuk varhan ho přitahoval odmalička, a nakonec ho provází celým životem. Sbormistr, varhaník, a hlavně varhanář Marek Vorlíček má ve své dílně v Třebovicích nedaleko Domažlic opravdové skvosty, nástroje staré staletí.
    18:56
    Divadlo Ztracený ráj
     Do odvážného projektu se pustil režisér Dodo Gombár – na jeviště převedl Ztracený ráj anglického básníka Johna Miltona. A přestože tato rozsáhlá epická báseň ze 17. století vypráví o vyhnání člověka z Ráje, hraje se tu i o člověku současném - a o jeho opakovaném porušování slibů a dohod. Je to tím, že jsme stále zatíženi prvotním hříchem Adama a Evy? Odpověď hledal tvůrčí tým Městského divadla Brno.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     4. říjen 2020

     Přehled dílů

     709 dostupných
     Stopáž27 minut

     1. říjen

     Na úvod přineseme reportáž ze slavnostního požehnání kopie kaple Zjevení v Koclířově a z poutě rodin brněnské diecéze. Připomeneme 700 let od založení kláštera na Starém Brně a ohlédneme se za 30 lety působení polského kněze Zbigniewa Czendlika v Česku.

     1. 10. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     24. září

     Jak jsou přijímány ženy jako představitelky církevních společenství? Signalizují změny ve vedení kněžských seminářů novou cestu ve výchově kněžského dorostu? A jaké dozvuky mají Světové dny mládeže v Lisabonu?

     24. 9. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     17. září

     Mariánská úcta v polské Ketři, nový biskup ostravsko-opavské diecéze, varhany ve Valašském Meziříčí, Zarážení hory v Polešovicích a pravoslavná církevní obec ve Vilémově.

     17. 9. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     10. září

     Na úvod přineseme reportáž z Absolventského Velehradu, ohlédneme se za festivalem Meeting Brno, který se letos zaměřil na postavení žen v církvi, navštívíme Martu Jirousovou, dceru básníka Ivana Martina Jirouse a představíme specifické duchovní písně v podání folkloristky Magdaleny Múčkové a cimbálová muziky Danaj.

     10. 9. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     3. září

     Poutě jako novodobý fenomén. Čím jsou poutní místa tak přitažlivá pro současného člověka?

     3. 9. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     25. červen

     Noc kostelů — Pouť na Sázavě — Hořické pašijové dny — Socha Marie Restituty Kafkové

     25. 6. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     18. červen

     Pravoslavná církev v Teplicích — Nadace sester Boromejek — Kniha „Mučedníci a oběti pro Krista“ — Jabok - 30 let — Noc kostelů

     18. 6. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     11. červen

     Pravoslavná cyrilometodějská pouť do Mikulčic, Začátek lázeňské sezony v Karlově Studánce, Varhany na Svatém Kopečku, Motorkářská pouť v Ostravě a Dům sv. Cyrila a Metoděje v opavských Vlaštovičkách.

     11. 6. 2023 na ČT2
     Stopáž26 minut

     4. červen

     Umožnit alespoň některým rozvedeným, kteří žijí v novém partnerském svazku, přístup ke svatému přijímání a zároveň je pozvat ke svátosti smíření. To je cíl nové iniciativy plzeňského biskupa Tomáše Holuba. Pastorace rozvedených v širších souvislostech.

     4. 6. 2023 na ČT2
     Stopáž27 minut

     28. květen

     Setkání katolické mládeže — Charitativní projekt „Mary's meals“ — Restaurátorské práce ve vyškovské synagoze — Arcidiecézní muzeum Olomouc — Pozvánky

     28. 5. 2023 na ČT2

     Křesťanský magazín na sociálních sítích

     Napište nám